*Αγώνας ρεβάνς για την προημιτελική φάση στο Λιγκ Καπ Ιαπωνίας. Δεν είναι σε ισχύ ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση ίδιου αποτελέσματος στα δυο παιχνίδια, ακολουθεί ημίωρη παράταση και εφόσον χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι.

*Αήττητη η Νιγκάτα στα πέντε τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο τη Μασίντα Ζέλβια, έχοντας επικρατήσει στα 4/5 εξ αυτών.

*Στο πρωτάθλημα: Μασίντα Ζέλβια – Νιγκάτα 1-3, Νιγκάτα – Μασίντα Ζέλβια 0-0

*Στο πρώτο παιχνίδι: Νιγκάτα – Μασίντα Ζέλβια 5-0

Δείτε τα προγνωστικα στοιχηματος σήμερα Κυριακή (08/09)

ΜΑΣΙΝΤΑ ΖΕΛΒΙΑ (Α’)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 5-0 από τη Νιγκάτα, για το Λιγκ Καπ. Βρέθηκε πίσω με 2-0 στο ημίχρονο (16′, 42′), για να δεχθεί ακόμη τρία μετά την ανάπαυλα (49′, 87′, 90’+5). Έπαιζε με δέκα παίκτες από το 32ο λεπτό, όταν και αποβλήθηκε ο Φούτζιο.

Με το χειρότερο δυνατό τρόπο έλαβε τέλος το αήττητο των τριών αγώνων για τη Μασίντα Ζέλβια. Την περασμένη Τετάρτη, η ομάδα του Γκο Κουρόντα φιλοξενήθηκε από τη Νιγκάτα, στην έδρα της οποίας γνώρισε το διασυρμό με 5-0, στο πρώτο μεταξύ τους για το Λιγκ Καπ. Με διαφορά κατώτερη των περιστάσεων η εμφάνιση της, αφού βρέθηκε πίσω από νωρίς, έμεινε με δέκα παίκτες στο μισάωρο και στην πορεία “κατέρρευσε” ολοκληρωτικά.

Γνωρίζει ότι ουσιαστικά έχει ήδη αποκλειστικά από τη συνέχεια, θα προσπαθήσει τώρα να πει “αντίο” με ένα θετικό αποτέλεσμα, για να πάρει και ψυχολογία στη μάχη που δίνει για τον τίτλο στο πρωτάθλημα. Επικράτησε μια φορά στα τέσσερα πιο πρόσφατα εντός της (1-1-2).

Μασίντα Ζέλβια Στατιστικά

*Over 3.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2.5 τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΝΙΓΚΑΤΑ (Α’)

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 5-0 επί της Μασίντα Ζέλβια, για το Λιγκ Καπ. Βρήκε δίχτυα με τους Ναγκαμούρα (16′, 49′, 87′, 90’+5) και Όνο (42′).

“Άστραψε και βρόντηξε” η Νιγκάτα, διευρύνοντας στα έξι παιχνίδια το αήττητο σερί της. Την Τετάρτη, η ομάδα του Ρικίζο Ματσουχάσι υποδέχθηκε τη Μασίντα Ζέλβια, την οποία και συνέτριψε με το εντυπωσιακό 5-0. Μπήκε δυναμικά και προηγήθηκε από νωρίς, ενώ στην πορεία εκμεταλλεύτηκε με τον καλύτερο τρόπο το αριθμητικό της πλεονέκτημα, για να δώσει διαστάσεις θριάμβου στην επικράτηση της.

Έχοντας “καθαρίσει” ουσιαστικά την πρόκριση, η λογική λέει ότι θα κάνει συντήρηση δυνάμεων σήμερα ενόψει και της συνέχειας των υποχρεώσεων της. Παράλληλα, ηττήθηκε μια φορά στις εννέα τελευταίες εξόδους της.