*10η αγωνιστική

* 4/5 G/G στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια

ΜΙΛΤΟΝ ΚΕΪΝΣ ΝΤΟΝΣ

Προηγούμενο ματς: Οι Μίλτον Κέινς Ντονς κέρδισαν 1-5 εκτός έδρας την Χάρογκεϊτ, σκοράροντας τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο, το πρώτο με τον Λι στο 35’ και δύο ακόμη στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με τους Γουάιτ, Γκίλμπεϊ. Δέχθηκε ένα τέρμα από αυτογκόλ του Όφορντ στο 73’, αλλά σκόραρε δύο τέρματα ακόμη με τους Λέμονχεϊ – Έβανς (87’), Φιντς (90’).

Οι Μίλτον Κέινς Ντονς όχι μόνο επέστρεψαν στις νίκες μετά από τέσσερα παιχνίδια, το κατάφεραν με το εντυπωσιακό 1-5 στην έδρα της Χάρογκεϊτ. Αυτή ήταν η πρώτη τους νίκη με τον νέο προπονητή, Σκοτ Λίντσεϊ, στον πάγκο τους, με τον οποίο είναι αήττητοι, έχοντας μία ισοπαλία και μία νίκη!

Επίσης ήταν η πρώτη τους φετινή εκτός έδρας νίκη, μετά από πέντε ήττες σε έξι αγώνες, πριν την πρόσφατη ισοπαλία τους.

Ακόμη είναι πολύ νωρίς στη σεζόν, αλλά ανέβηκαν λίγο, στην 14η θέση του βαθμολογικού πίνακα, πλησιάζοντας στο -4 την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφ για την άνοδο, ενώ έχουν ξεφύγει πολύ, στο +7, από την ζώνη του υποβιβασμού.

Μίλτον Κέινς Ντονς Στατιστικά

*Τέσσερα σερί G/G στα τελευταία παιχνίδια της

*4/5 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΤΡΑΝΜΙΡ

Προηγούμενο ματς: Η Τρανμίρ έφερε 1-1 εντός έδρας με την Σουίντον, με δύο γκολ δικών της παικτών! Προηγήθηκε με τον Ντένις στο 17ο λεπτό, πριν ισοφαριστεί από αυτογκόλ του Μέρι στο 54ο λεπτό.

Η Τρανμίρ έφερε άλλη μία ισοπαλία, δεύτερη συνεχόμενη, αυτή τη φορά με 1-1 απέναντι στην Σουίντον. Και μπορεί να σκόραρε ξανά, έπειτα από τρεις αγώνες, αλλά δεν κατάφερε να το συνδυάσει με νίκη.

Μακριά από την έδρα της έχει μία νίκη σε πέντε αγώνες και τρεις ήττες, έχοντας σκοράρει μόνο στο παιχνίδι που κέρδισε, με 1-2 στο γήπεδο της Καρλάιλ!

Έχει τη χειρότερη επίθεση της κατηγορίας και είναι στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, αλλά μόλις στο -5 από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφ ανόδου.