*Φετινά ματς: Κολοράντο – Λος Άντζελες 3-2.

*Μόλις μια ισοπαλία σε 11 ματς ανάμεσα στις δύο ομάδες ανεξαρτήτως έδρας.

ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 6-2 επί του Σαν Χοσέ. Στο 4-1 το σκορ στο ημίχρονο, το 5-1 ήρθε στο 48’ απ’ τον Μπόγκους, μείωσε ο Κικάνοβιτς στο 57’, το 6-2 ήρθε στο 87’ για το Λος Άντζελες.

Σαρωτικό το Λος Άντζελες, διέλυσε το Σαν Χοσέ την περασμένη εβδομάδα, το τελικό 6-2 τα λέει όλα για την εικόνα της αναμέτρησης. Όλα κρίθηκαν στο πρώτο ημίχρονο, το Λος Άντζελες σκόραρε τέσσερις φορές μέχρι το 42’ με τέσσερις διαφορετικούς σκόρερ, εκεί είχαν τελειώσει τα πάντα. Τυπική διαδικασία το υπόλοιπο του αγώνα, το Σαν Χοσέ σκόραρε δύο φορές, αλλά το Λος Άντζελες βρήκε άλλα δύο γκολ και έφτασε στο 6-2. Επιστροφή στις νίκες μετά την εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 κόντρα στο Όστιν, είχαν προηγηθεί έξι διαδοχικές νίκες στο πλαίσιο του πρωταθλήματος, μετρά ρεκόρ 8-1-1 στις τελευταίες 10 αγωνιστικές. Καταλαμβάνει την πρώτη θέση της Δύσης!

ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 7/11 2-3 Goal ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Έρχεται από 5/10 ΝG ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΚΟΛΟΡΑΝΤΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 4-1 επί του Μόντρεαλ. Στο 2-0 το σκορ μέχρι το 45’, μείωσε το Μόντρεαλ με αυτογκόλ του Αμπουμπακάρ στο 53’. Στο 90’ το 3-1 ήρθε απ’ τον Μιχαΐλοβιτς με πέναλτι, το τελικό 4-1 ήρθε απ’ τον Ναβάρο στις καθυστερήσεις.

Είναι σε τρομερό μομέντουμ, το κορυφαίο της σεζόν, έρχεται από μεγάλη νίκη επί του Μόντρεαλ την περασμένη εβδομάδα. Καλύτερο απ’ την αρχή, σκόραρε δύο γκολ στο ημίχρονο και η πλάστιγγα έγειρε προς την πλευρά του. Το Μόντρεαλ μείωσε στην έναρξη του δεύτερου μέρους, πίεσε για την ισοφάριση, αλλά το Κολοράντο βρήκε δύο γκολ στο φινάλε και έφτασε στο ευρύ 4-1. Τρίτη σερί νίκη για το Κολοράντο μετά το 2-0 επί του Όστιν και το 3-0 επί του Σεντ Λούις, νωρίτερα δεν είχε νίκη για τέσσερις αγωνιστικές (0-1-3), ερχόταν από δύο σερί ήττες κόντρα σε Βανκούβερ (2-1) και Χιούστον (3-1), νωρίτερα πήρε 3-3 με τη Μινεσότα. Βρίσκεται στην τέταρτη θέση της Δύσης.