* Η Λατίνα πανηγύρισε μόλις μία νίκη στα 12 τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

* Η Λιβόρνο δέχθηκε τουλάχιστον δύο γκολ στα τρία τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

* Η Λατίνα σημείωσε τουλάχιστον δύο γκολ στα τρία τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

ΛΙΒΟΡΝΟ

Παρελθόν από την τεχνική ηγεσία της Λιβόρνο αποτέλεσε ο Κολόμπα, ο οποίος πλήρωσε το μάρμαρο για τα αρνητικά αποτελέσματα του συλλόγου. Στη θέση του προσλήφθηκε ο Γκελάιν, ο οποίος επιστρέφει μετά από περίπου ένα χρόνο και πάλι στον πάγκο αυτού. Μακριά από τα αρνητικά αποτελέσματα παρέμεινε για εντέκατη αγωνιστική στο πρωτάθλημα η Λιβόρνο, στις οποίες σημείωσε τρεις ισοπαλίες και οχτώ ήττες. Η τελευταία φορά που κατάφερε να πανηγυρίσει το «τρίποντο» ήταν κόντρα στην Τερνάνα (1-0 εντός έδρας) στις 6 Φεβρουαρίου. Στις πέντε τελευταίες αναμετρήσεις που έδωσε δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση των Τραπάνι (1-0 εκτός έδρας), Προ Βερτσέλι (1-0 εντός έδρας), Βιτσέντζα (2-0 εκτός έδρας), Μπάρι (2-1 εντός έδρας) και Νοβάρα (2-1 εκτός έδρας). Κόντρα στην τελευταία το Σάββατο (16/4). Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 11’ με τον Φαραγκό. Η απάντηση των φιλοξενούμενων ήρθε στο δεύτερο ημίχρονο, και πιο συγκεκριμένα στο 65’ με τον Κόμι, ο οποίος με τη συμπλήρωση των 90’ αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα του διαιτητή και πήρε την άγουσα για τα αποδυτήρια. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Φαραγκό με το δεύτερο προσωπικό του γκολ.

Προηγούμενο ματς: Την εκτός έδρας ήττα με 2-1 γνώρισε η Λιβόρνο από τη Νοβάρα, στο πλαίσιο της 36ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Η Λιβόρνο γνώρισε την ήττα στα πέντε τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

Στοιχημάτισε τώρα στο Λιβόρνο – Λατίνα (Κλικ Εδώ)

ΛΑΤΙΝΑ

Μόλις μία νίκη κατάφερε να πανηγυρίσει η Λατίνα στις 12 τελευταίες αγωνιστικές που έδωσε για το πρωτάθλημα, αυτή κόντρα στην Αβελίνο (3-0 εντός έδρας) στις 2 Απριλίου. Στις υπόλοιπες σημείωσε έξι ισοπαλίες και πέντε ήττες. Στις δύο τελευταίες αγωνιστικές γνώρισε την ήττα από τη Σαλερνιτάνα (3-2 εκτός έδρας), ενώ μοιράστηκε από ένα βαθμό με τη Βίρτους Λαντσιάνο (2-2 εντός έδρας). Κόντρα στην τελευταία το Σάββατο (16/4) Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν με τον Ντουμίτρου ένα λεπτό πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο, και πιο συγκεκριμένα μέσα σε επτά λεπτά, οι φιλοξενούμενοι ανέτρεψαν το εις βάρος τους αποτέλεσμα με τα γκολ των Βάστολα (52’) και Μαριλούνγκο (59’). Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε ο Σκάλια στις καθυστερήσεις, δίνοντας το βαθμό της ισοπαλίας στη Λατίνα. Επτά βαθμούς χωρίζουν τους «νερατζούρι» με την αποψινή αντίπαλό τους Λιβόρνο στο βαθμολογικό πίνακα του πρωταθλήματος.

Προηγούμενο ματς: Από ένα βαθμό μοιράστηκαν Λατίνα και Βίρτους Λαντσιάνο στη μεταξύ τους αναμέτρηση στην έδρα της πρώτης (2-2), στο πλαίσιο της 36ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Σημειώθηκε over 2,5 στα πέντε τελευταία παιχνίδια της Λατίνα για το πρωτάθλημα.