10η αγωνιστική

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΛΙΝΤΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Σάντερλαντ με σκορ 2-2, στα πλαίσια της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Ριγκ στο 9’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Πιρόε στο 22’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Φίρπο στο 56’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Φίρπο με αυτογκόλ στο 90+7’.

Ένα πολύ σημαντικό τρίποντο έχασε μέσα από τα χέρια της. Αν και έμεινε πίσω στο σκορ από πολύ νωρίς, κατάφερε στη συνέχεια τόσο να ισοφαρίσει πριν το ημίχρονο, όσο και να το ανατρέψει στην επανάληψη. Εν τέλη στις καθυστερήσεις ένα τραγικό λάθος του τερματοφύλακά της, διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Σίγουρα υπήρξε απογοήτευση ύστερα από τον τρόπο με τον οποίο έχασε δύο σημαντικούς βαθμούς την περασμένη αγωνιστική. Παρ’ όλα αυτά είχε χρόνο να το αφήσει πίσω και να προετοιμαστεί κατάλληλα για το σημερινό πολύ δύσκολο παιχνίδι, θέλοντας φυσικά να επιστρέψει στις νίκες ύστερα από δύο αγωνιστικές. Σταθερή στο σκοράρισμα, αυτό είναι άλλωστε το μεγάλο της «όπλο», όμως από την άλλη είναι λίγες οι περιπτώσεις στις οποίες δεν δέχθηκε γκολ, ειδικά το τελευταίο διάστημα.

Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΣΕΦΙΛΝΤ ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Λούτον, στα πλαίσια της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Σάκγι στο 12’ και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο ίδιος στο 52’.

Πολύ καλή εμφάνιση και ένα ακόμα τρίποντο για τη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ. Είχε τον έλεγχο του ματς, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να σκοράρει τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο. Η άμυνά της δεν απειλήθηκε σχεδόν καθόλου, διατηρώντας την εστία της ανέπαφη.

Να μην αφήσει τη διακοπή να την επηρεάσει είναι ο στόχος της, δίνοντας συνέχεια στο αήττητο σερί που «τρέχει» εδώ και έξι αγωνιστικές. Είναι σε τρομερή κατάσταση, έχει βρει ρυθμό, σκοράρει με συνέπεια σχεδόν σε όλες τις αναμετρήσεις της, ενώ έχει κρατήσει την εστία της ανέπαφη στις έξι πρόσφατες, ανεξαρτήτως έδρας. Γνωρίζει πως θα είναι δύσκολο το έργο της, καθώς θα αγωνιστεί σε μια δύσκολη έδρα, απέναντι σε μια ομάδα που έχει εξίσου ως στόχο την άνοδο στην Πρέμιερ Λιγκ.

Ο Κρις Γουάιλντερ σε δηλώσεις του αναφέρθηκε στον άδικο χαμό του πρώην ποδοσφαιριστή της ομάδας Τζορτζ Μπάλντοκ, ενώ παρότρυνε τους παίκτες του να παραδειγματιστούν από την Εθνική Ελλάδος, παίζοντας για εκείνον στο σημερινό πολύ δύσκολο παιχνίδι που καλούνται να δώσουν, τιμώντας τον με αυτόν τον τρόπο.