14η αγωνιστική

*Είναι η πρώτη φορά που θα αναμετρηθούν σε επίσημη διοργάνωση εντός δεκαετίας.

ΛΙΝΚΟΛΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Κρόουλι, στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Σουάν στο 46’ και το 2-0 ο Νταρσί στο 73’. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Μέρφι στο 90+5’.

Κακή εμφάνιση και ήττα για τη Λίνκολν. Αν και είχε ευκαιρίες, δεν κατάφερε να απειλήσει καθόλου την αντίπαλη εστία, μένοντας στο μηδέν. Η άμυνά της υπέκυψε πολύ εύκολα στην όχι και τόσο ασφυκτική πίεση των γηπεδούχων, δεχόμενη τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο.

Αντίδραση θέλει να βγάλει ύστερα από τις διαδοχικές ήττες των τελευταίων αγωνιστικών. Δεν έπεισε με την εικόνα της σε καμία από τις αναμετρήσεις της, δέχθηκε 6 γκολ, ενώ βρήκε δίχτυα μόλις 1 φορά. Μαχητική σε γενικές γραμμές, συνηθίζει μεν να σκοράρει, αλλά έχει πολλά θέματα να λύσει στα μετόπισθεν, τα οποία υπάρχουν από την αρχή της σεζόν.

Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΣΤΟΚΠΟΡΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Νορθάμπτον με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Μπάρι με πέναλτι στο 87’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Μαγκλόιρι στο 90+3’.

Το τρίποντο μέσα από τα χέρια της έχασε η Στόκπορτ. Είχε την κατοχή της μπάλας σε υψηλά επίπεδα, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να προηγηθεί με πέναλτι στα τελευταία λεπτά. Η άμυνά της όμως αδράνησε στις καθυστερήσεις, δεχόμενη το γκολ της ισοφάρισης.

Σίγουρα υπάρχει απογοήτευση από τον τρόπο με τον οποίο χάθηκε ένα σημαντικό τρίποντο, παρ’ όλα αυτά παρέμεινε αήττητη για ένα ακόμα ματς. Έφτασε τα πέντε σερί παιχνίδια χωρίς ήττα (1-4-0), σκοράροντας στα τέσσερα από αυτά. Τρομερά ασταθής στα μετόπισθεν, δέχεται γκολ σχεδόν σε κάθε αναμέτρησή της, όμως είναι η μοναδική ομάδα που δεν έχει ηττηθεί ακόμα μακριά από το γήπεδό της (2-4-0).