ΛΙΝΚΟΛΝ

Το βαθμό της ισοπαλίας κατάφερε να αποσπάσει την περασμένη αγωνιστική η Λίνκολν, μετά το 2-2 στην έδρα της Σάουθπορτ. Προερχόμενη από την εντός έδρας επικράτηση επί της Τσέστερ (2-1), η ομάδα του Κρις Μόισες βρέθηκε δυο φορές πίσω στο σκορ στο παιχνίδι με την Σάουθπορτ, όμως κατάφερε να απαντήσει και τις δυο. Ο ΜακΝτάιντ ήταν αυτός που στο 45′ ισοφάρισε προσωρινά σε 1-1 για την ομάδα του, ένα λεπτό μετά το προβάδισμα των γηπεδούχων, ενώ αν και η Σάουπορτ ξαναπήρε κεφάλι στο σκορ στο 86′, ο Γουντ ήταν αυτός που τρία λεπτά αργότερα ισοφάρισε και πάλι για την ομάδα του, χαρίζοντάς της το βαθμό της ισοπαλίας. Με την ισοπαλία της αυτή, έφτασε τους 61 βαθμούς στο πρωτάθλημα, μετά από 44 παιχνίδια, και ισοβαθμεί με τη Μπάροου, της οποίας όμως υπερτερεί σε διαφορά τερμάτων. Μετράει πέντε νικες στα εφτά τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της, έχοντας επίσης μια ισοπαλία και μια ήττα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 2-2 με την Σάουθπορτ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G τα εφτά από τα οκτώ τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

Στοιχημάτισε τώρα στο Λίνκολν – Γουόκινγκ

ΓΟΥΟΚΙΝΓΚ

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για την Γουόκινγκ, η οποία δεν κατάφερε να διπλασιάσει τις νίκες της, μετά και το ”διπλό” στην έδρα της Φόρεστ Γκριν (1-2). Η ομάδα του Γκάρι Χιλ φιλοξενήσε μεσοβδόμαδα την Γκρίμσμπι, από την οποία και ηττήθηκε με 1-3, με τον Μπρούνο Αντράντε να πετυχαίνει το μοναδικό τέρμα της ομάδας του, μειώνοντας προσωρινά σε 1-2 στο 71ο λεπτό. Με τη νέα της αυτή ήττα, η Γουόκινγκ παρέμεινε στους 55 βαθμούς μετά από 44 παιχνίδια, ούσα και στην 14η θέση της βαθμολογίας. Έχει εξασφαλίσει και μαθηματικά την παραμονή της στην κατηγορία, εδώ και μερικές αγωνιστικές, και πλέον παίζει χωρίς άγχος στα παιχνίδια που έχουν απομείνει.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-3 από την Γκρίμσμπι για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G τα έξι τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.