* 2η αγωνιστική

* Over 2.5 τα 5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

* Η Λίβερπουλ μετρά 5 σερί εντός έδρας νίκες επί της Μπρέντφορντ με συνολικό σκορ 9-0.

➡️ Δείτε το κουπόνι παμε στοιχημα με όλα τα ματς σήμερα!

ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη (0-2) επί της Ίπσουιτς. Ο Ζότα (60’) άνοιξε το σκορ για τη Λίβερπουλ και ο Σαλάχ (65’) διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Διπρόσωπη η πρεμιέρα των “κόκκινων” στο Portman Road, η οποία άνοιξε το πρόγραμμα του προηγούμενου Σαββάτου, η επίγευση ήταν θετική όχι μόνο για το αποτέλεσμα.

Στο πρώτο ημίχρονο φάνηκε ανέτοιμη η Λίβερπουλ να διαχειριστεί το ψηλό πρέσινγκ της Ίπσουιτς, αδυνατούσε να χτίσει επιθέσεις και πήγε στην ανάπαυλα δίχως ευκαιρία (0.09 xGoals), ενώ κινδύνευσε σε αρκετές περιπτώσεις.

Στο δεύτερο μέρος όμως ήταν καταιγιστική. Το passing game βελτιώθηκε, σε συνδυασμό με την κούραση των γηπεδούχων, έκανε ότι ήθελε στο χορτάρι, δημιουργούσε μεγάλες ευκαιρίες (6) κατά βούληση και ξόδεψε ακόμη περισσότερες ευνοϊκές προϋποθέσεις.

Ο Σαλάχ έδωσε ξανά την λύση, με το 9ο του τέρμα σε πρεμιέρες της λίγκας, αυτός “σέρβιρε” και για το 0-2 του Ζότα, ο οποίος ξεκίνησε στην κορυφή.

Θετικός ο Σζομποσζλάι με μπόλικο κάθετο παιχνίδι, ιδιαιτέρως δημιουργικός και πάλι ο Αλεξάντερ-Άρνολντ, “κούρασε” την μπάλα σε πολλές περιπτώσεις ο Ντίας, αλλά έβγαλε 90λεπτο.

Οι 50 επαφές στην αντίπαλη περιοχή που κατέγραψαν οι “κόκκινοι” ήταν περισσότερες σε ντεμπούτο προπονητή της Πρέμιερ Λιγκ από το 2008 που καταγράφει η Opta.

Στο 46-13-2- το εντός έδρας σερί της Λίβερπουλ στην Πρέμιερ Λιγκ, δεν έχει ηττηθεί στο Άνφιλντ, εντός πρώτου μήνα της σεζόν από το 2015.

Δίχως σημαντικά προβλήματα για το εντός έδρας ντεμπούτο του ο κόουτς Σλοτ, ο οποίος θα επιχειρήσει να γίνει ο πρώτος προπονητής της Λίβερπουλ με 2/2 νίκες στην εκκίνηση από τον Σούνερ του 1991. Θα περάσει τεστ ετοιμότητας ο Κουάνσα (στόπερ) που ξεκίνησε στην πρεμιέρα.

ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Over 3.5 τα 3/5 τελευταία επίσημα παιχνίδια της.

* Goal/Goal τα 9/11 τελευταία εντός έδρας για την Πρέμιερ Λιγκ.

ΜΠΡΕΝΤΦΟΡΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (2-1) επί της Κρίσταλ Πάλας. Ο Μπεουμό (29’) άνοιξε το σκορ για την Μπρέντφορντ, με αυτογκόλ (57’) ισοφάρισε η Κρίσταλ Πάλας και ο Γουισά (76’) διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Πρεμιέρα με το δεξί για τις “μέλισσες”, πήραν το μίνι-λονδρέζικο ντέρμπι με δίκαιο τρόπο, δίχως να φανεί η απουσία του Τόνεϊ.

Ιδιαιτέρως ισορροπημένο το κυριακάτικο παιχνίδι, με ρυθμό κι εναλλασσόμενα καλά διαστήματα για τις δύο ομάδες. Πιο άμεση, πιο γρήγορη και πιο ουσιαστική εντέλει η Μπρέντφορντ, με τους Γουισά, Μπεουμό να κάνουν τη διαφορά.

Ο δεύτερος έφυγε στο transition για να κάνει 1-0 συγκλίνοντας με το αριστερό κι ο δημιουργός του πρώτου γκολ, Γουισά, έκρινε το ματς εκμεταλλευόμενος ασταθή απόκρουση του φιλοξενούμενου κίπερ. Δίχως κανένα νέο πρόσωπο το 4-3-3 του κόουτς Φρανκ στην πρεμιέρα, ο Καρβάλιο (μέσος) έκανε ντεμπούτο παίρνοντας λίγα λεπτά στο φινάλε.

Στο 4-1-2 πλέον το επί μέρους σερί της Μπρέντφορντ στην Πρέμιερ Λιγκ, ξεπέρασε όσες νίκες είχε πετύχει στα 21 προηγούμενα παιχνίδια (3-4-14).

Ο Μπεουμό πάει για την 100η συμμετοχή του στην Πρέμιερ Λιγκ στο Άνφιλντ, έχοντας συμμετοχή σε γκολ (G/A) ανά 108 λεπτά όταν λείπει ο Τόνεϊ.

Ο Γουισά από την μεριά του σημειώνει γκολ & ασίστ σε 3ο σερί ματς της Πρέμιερ Λιγκ, κανείς δεν τα έχει καταφέρει σε 4 διαδοχικά.

Ανοιχτό άφησε το ενδεχόμενο διαθεσιμότητας του φευγάτου Τόνεϊ ο κόουτς Φρανκ, ο οποιος ενδέχεται να αλλάξει σύστημα με τριάδα στα στόπερ. Δεν προλαβαίνει ο Χένρι (αρ. μπακ) προερχόμενος από σοβαρό τραυματισμό, παραμένουν εκτός και οι Χίκι (μπακ), Ντασίλβα (μέσος), Τιάγκο (φορ).