*2η αγωνιστική

*Under 2,5 στα τέσσερα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

➡️ Όλα τα παιχνίδια στο κουπόνι στοιχήματος σήμερα.

ΛΕΧΙΑ ΓΚΝΤΑΝΣΚ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εκτός) με τη Σλασκ Βρότσλαβ. Ο Νόιγκεμπαουερ άνοιξε το σκορ στο 12′, απάντησαν οι γηπεδούχοι με Γκουέρσιο στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Θεωρούνταν το αουτσάιντερ στην αναμέτρηση με τη Σλασκ Βρότσλαβ, παρόλα αυτά η Λέχια Γκντανσκ κατάφερε να αποσπάσει τον βαθμό της ισοπαλίας στην έδρα αυτής. Προηγήθηκε με ένα τρομερό γκολ σχεδόν από το κέντρο του γηπέδου, δέχτηκε ισχυρότατη πίεση στο δεύτερο ημίχρονο και λύγισε στις καθυστερήσεις.

Σε εξαιρετική μέρα βρέθηκε η μεσαία γραμμή της, την ώρα που ο τερματοφύλακας Σαρβάνσκι κατέγραψε τουλάχιστον τρεις μεγάλες αποκρούσεις. Υποδέχτηκε για τελευταία φορά τη Μότορ Λούμπιν τον Ιούλιο 2023 γνωρίζοντας την ήττα με 1-0. Αποκτήθηκε με ελεύθερη μεταγραφή ο Βόιτοβιτς (ΜΕ) από τη Ρουχ Χορζόφ.

ΛΕΧΙΑ ΓΚΝΤΑΝΣΚ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα επτά τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2,5 στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΜΟΤΟΡ ΛΟΥΜΠΙΝ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (2-0) από τη Ρακόφ. Ο Τσραντς έκανε το 1-0 στο 32′, το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ντράχαλ στο 87′.

Είχε τις ευκαιρίες για να πετύχει τουλάχιστον ένα γκολ και να διεκδικήσει θετικό αποτέλεσμα η Μότορ Λούμπιν που, ωστόσο, επιβεβαίωσε τον τίτλο του αουτσάιντερ που έφερε με τη Ρακόφ πετώντας τρεις βαθμούς στην έδρα της στην πρεμιέρα. Ισορροπημένη σε γενικές γραμμής η μεταξύ τους αναμέτρηση, ολοκλήρωσε με 0.75 xGoals έναντι 1.93 των φιλοξενούμενων.

Στις δύο τελευταίες αναμετρήσεις με τη Λέχια Γκντανσκ στη δεύτερη κατηγορία η Μότορ Λούμπιν πανηγύρισε ισάριθμες νίκες με το ίδιο σκορ (1-0). “Γνωρίζω πως το να σκοράρουμε έχει περισσότερη σημασία από το καλό θέαμα, πρέπει να συνδυάσουμε αυτά τα δύο”, είπε ο προπονητής Στολάρσκι.