*Over 2,5 στα 7/8 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*Over 1,5 ημίχρονο στα τρία τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΛΕΙΨΙΑ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (0-0 εκτός) με τη Ζανκτ Πάουλι.

Δύο βαθμούς άφησε στην έδρα της νεοφερμένης Ζανκτ Πάουλι η Λειψία, σε μία αναμέτρηση που αφενός πήρε από νωρίς την κατοχή μπάλας, αφετέρου δεν κατάφερε να παρουσιαστεί ιδιαίτερα απειλητική μπροστά από την αντίπαλη εστία. Αντιθέτως οι γηπεδούχοι έδειξαν περισσότερη όρεξη και μέσω των φαρμακερών αντεπιθέσεων τους τέσταραν αρκετές φορές τον τερματοφύλακα Γκουλάτσι (τέσσερις αποκρούσεις, αποσόβησε 0.78 γκολ).

Οι “κόκκινοι ταύροι” παραμένουν δίχως νίκη σε τρεις αναμετρήσεις (0-2-1), διάστημα στο οποίο σκόραραν μόλις μία φορά στην ήττα από την Ατλέτικο Μαδρίτης (2-1 εκτός). Παραμένουν αήττητοι σε 13 αναμετρήσεις με την Άουγκσμπουργκ, απ’ την οποία ηττήθηκαν μόλις μία φορά στις 16 τελευταίες (εννέα νίκες, έξι ισοπαλίες): Τον Σεπτέμβριο 2017 με 1-0 εκτός έδρας.

Ανεξαρτήτως αντιπάλου αγνοούν την ήττα στη μεγάλη κατηγορία σε 15 αγωνιστικές (9-6-0). Δεν σκόραραν στις δύο τελευταίες, δεν έχει γίνει ποτέ στο παρελθόν το σχετικό 3Χ3. “Η Άουγκσμπουργκ παίζει με ένταση, θα πρέπει να περιμένουμε να μας πρεσάρει ψηλά. Πρέπει να είμαστε έτοιμοι για κάθε ενδεχόμενο”, είπε ο προπονητής Ρόζε. Την Τετάρτη (2/10) υποδέχεται τη Γιουβέντους για το Τσάμπιονς Λιγκ.

ΛΕΙΨΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Δεν σκόραρε στα 2/3 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2,5 στα 2/3 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΑΟΥΓΚΣΜΠΟΥΡΓΚ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (3-2) από τη Μάιντς. Σκόραραν οι Σιμπ (13′) και Μπούρκαρντ (15′) για τους φιλοξενούμενους, μείωσε ο Σλότερμπεκ στο 25′ κι έκανε το 3-1 ο Μπούρκαρντ στο 45′. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Εσάντ (57′). Με δέκα ολοκλήρωσαν αμφότερες (70′ Εσάντ / 35′ Αμίρι).

Άργησε να βρει τα πατήματά της στην αναμέτρηση επιτρέποντας στη Μάιντς να προηγηθεί με 2-0, χάρη σε ισάριθμες κεφαλιές σε διάστημα δύο λεπτών. Μείωσε στο 25′ και δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί το αριθμητικό πλεονέκτημα που απέκτησε δέκα λεπτά αργότερα, δεχόμενη και τρίτο γκολ με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

Στα τελευταία λεπτά η Άουγκσμπουργκ δημιούργησε τρεις καλές ευκαιρίες για να ισοφαρίσει, χωρίς αποτέλεσμα. Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα, μετά την εύκολη νίκη επί της Ζανκτ Πάουλι (3-1 εντός). Έχει συγκεντρώσει μόλις έναν βαθμό στην έδρα της Λειψίας τον Μάρτιο 2019 (0-0), από εκεί και πέρα γνώρισε επτά ήττες.

Στις πέντε τελευταίες επισκέψεις της γνώρισε ισάριθμες ήττες. Λαμβάνοντας υπόψη και την προηγούμενη σεζόν οι Βαυαροί μετρούν πέντε σερί εκτός έδρας ήττες στην Μπουντεσλίγκα. Έχουν δεχτεί τέσσερα γκολ στα πρώτα 15′ των αναμετρήσεων της, όσα και η Χόλσταϊν Κίελ. “Η Λειψία έχει τρομερή ποιότητα, ξέρουμε τι πρέπει να περιμένουμε. Πρέπει να εκμεταλλευτούμε τις ευκαιρίες μας”, είπε ο προπονητής Τόρουπ.