* Σημειώθηκε over 2,5 στα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της Λατίνα για το πρωτάθλημα.

* Η Λατίνα σημείωσε τουλάχιστον δύο γκολ στα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

* Σημειώθηκε under 2,5 στα τρία τελευταία παιχνίδια της Λατίνα με αντίπαλο τη Βίρτους Εντέλα σε όλες τις διοργανώσεις.

ΛΑΤΙΝΑ

Μόλις τέσσερις βαθμούς κατάφερε να αποσπάσει η Λατίνα στις πέντε τελευταίες αγωνιστικές που έδωσε για το πρωτάθλημα, στις οποίες σημείωσε μία νίκη, μία ισοπαλία και τρεις ήττες. Πιο συγκεκριμένα επικράτησε της Αβελίνο (3-0 εντός έδρας) στις 2 του μηνός, ενώ μοιράστηκε από ένα βαθμό με τη Βίρτους Λαντσιάνο (2-2 εντός έδρας). Παράλληλα δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση των Τσεζένα (3-0 εκτός έδρας), Σαλερνιτάνα (3-2 εκτός έδρας) και Λιβόρνο (1-0 εκτός έδρας). Κόντρα στην τελευταία μεσοβδόμαδα το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε τρία λεπτά πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Βαντατζιάτο. Αήττητοι παραμένουν οι «νερατζούρι» στις τέσσερις τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις που έδωσαν για την ίδια διοργάνωση, στις οποίες σημείωσαν μία νίκη και τρεις ισοπαλίες. Στις τρεις σημειώθηκε goal-goal, ενώ σε ισάριθμες σημειώθηκαν περισσότερα από δύο γκολ.

Προηγούμενο ματς: Την εκτός έδρας ήττα με 1-0 γνώρισε η Λατίνα από τη Σαλερνιτάνα, στο πλαίσιο της 37ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Η Λατίνα πανηγύρισε μόλις μία νίκη στα 13 τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

ΒΙΡΤΟΥΣ ΕΝΤΕΛΑ

Έπρεπε να περάσουν έντεκα ολόκληρες αγωνιστικές, στις οποίες σημείωσε έξι νίκες και πέντε ισοπαλίες, για να επιστρέψει στα αρνητικά αποτελέσματα στο πρωτάθλημα η Βίρτους Εντέλα. Αφού επικράτησε των Βίρτους Λαντσιάνο (2-1 εκτός έδρας) και Μόντενα (1-0 εντός έδρας) το συγκρότημα του Αλιέτι δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Μπρέσια μεσοβδόμαδα, γνωρίζοντας την εκτός έδρας ήττα με 2-0. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ εννέα λεπτά πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου με τον Κάρλος Εμπαλό. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε ο Ματζιτέλι πέντε λεπτά πριν το τέλος των 90’. Μόλις μία ήττα γνώρισε η Βίρτους Εντέλα στις έξι τελευταίες εκτός έδρας αναμετρήσεις που έδωσε για την ίδια διοργάνωση. Στις υπόλοιπες σημείωσε δύο νίκες και τρεις ισοπαλίες. Στις τρεις σημειώθηκαν περισσότερα από δύο γκολ, ενώ στις δύο σημειώθηκε no-goal. Πέντε αγωνιστικές πριν το τέλος της σεζόν και η Βίρτους Εντέλα συνεχίζει τη μάχη της για είσοδο στα πλέι οφ ανόδου.

Προηγούμενο ματς: Με σκυμμένο κεφάλι αποχώρησε από την έδρα της Μπρέσια η Βίρτους Εντέλα καθώς γνώρισε την ήττα με 2-0, στο πλαίσιο της 37ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Η Βίρτους Εντέλα γνώρισε μόλις μία ήττα στα 12 τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.