13η αγωνιστική της Απερτούρα.

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΚΡΟΥΖ ΑΖΟΥΛ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Πουέμπλα με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Γιακουμάκη στο 45+4’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Κινόνες στο 45+7’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ροτόντι με πέναλτι στο 71’.

Τα «χρειάστηκε» η Κρουζ Αζούλ κόντρα στην Πουέμπλα. Αν και προηγήθηκε στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, δέχθηκε άμεση «απάντηση» από τους γηπεδούχους. Στην επανάληψη ευστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι, διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.

Ασταμάτητη δείχνει να είναι, δίνοντας συνέχεια στο νικηφόρο σερί της και παραμένοντας στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Είναι σε τρομερή κατάσταση, σκοράρει ασταμάτητα, ενώ ακόμα και που δέχεται γκολ σε αρκετές από τις αναμετρήσεις της, δεν φαίνεται να της στέκεται εμπόδιο.

Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΧΟΥΑΡΕΘ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Κλαμπ Λεόν με σκορ 2-3, στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Ερνάντεζ στο 14’, όμως ισοφαρίστηκαν από το Εστουπινιάν στο 50’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Μανρικέζ στο 63’. Το 2-2 πέτυχε ο Μεντόζα στο 67’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ισάις στο 90+8’.

Πάλεψε η Χουάρεθ, αλλά υπέκυψε στο τέλος. Αν και έμεινε σχετικά νωρίς πίσω στο σκορ, στην επανάληψη μπήκε δυνατά και κατάφερε να το ανατρέψει. Στη συνέχεια όμως δέχθηκε πίεση, υποκύπτοντας δύο φορές, δεχόμενη εξίσου την ανατροπή.

Πολύ δύσκολο το έργο της, καθώς αντιμετωπίζει την πρωτοπόρο Κρουζ Αζούλ. Θέλει και πρέπει να βγάλει αντίδραση αν θέλει να έχει ελπίδες για να βρεθεί στα πλέι-ιν, καθώς απομένουν μόλις πέντε αγωνιστικές για την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας και εκείνη βρίσκεται στο -7 από την 10η Κλαμπ Αμέρικα.