9η αγωνιστική

*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΚΡΟΟΥΛΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Μπόλτον, στα πλαίσια της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Ντέμπσεϊ στο 5’ και το τελικό 0-2 διαμόρφωσε ο ΜακΈιτι στο 78’.

Δεν έπεισε με την εικόνα της και γνώρισε την ήττα. Αν και είχε την κατοχή της μπάλας σε πολύ υψηλά ποσοστά, δεν δημιούργησε ανάλογο αριθμό ευκαιριών, με αποτέλεσμα να απειλήσει ελάχιστα την αντίπαλη εστία. Από την άλλη υπέκυψε εύκολα στην πίεση που της ασκήθηκε, δεχόμενη γκολ και στα δύο ημίχρονα.

Από την κατηφόρα που έχει ξεκινήσει να παίρνει εδώ και αρκετό καιρό θέλει να ξεφύγει, επιστρέφοντας στις νίκες. Δεύτερο διαδοχικό εντός έδρας παιχνίδι, φιλοξενεί μια γνώριμη αντίπαλο, καθώς τέθηκαν αντιμέτωπες τις περασμένες σεζόν και στη Β’ Αγγλίας. Δεν είναι σε καλή κατάσταση, έχει αρκετά θέματα να λύσει στα μετόπισθεν, ενώ από την άλλη αν και βρίσκει σε αρκετές περιπτώσεις δίχτυα, δεν της είναι προς το παρόν αρκετό.

Κρόουλι Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΜΑΝΣΦΙΛΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Νορθάμπτον, στα πλαίσια της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Έβανς στο 47’ και το τελικό 0-2 διαμόρφωσε ο Λιούις στο 89’.

Αποτελεσματική εμφάνιση και σημαντικό τρίποντο για τη Μάνσφιλντ. Παρά την έντονη πίεση που της ασκήθηκε, κατάφερε να κρατήσει μακριά από την εστία της τους γηπεδούχους. Στην επανάληψη εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που δημιούργησε, σκοράροντας δύο φορές.

Από διαδοχικές νίκες προέρχεται και φαίνεται να βρίσκει και πάλι ρυθμό. Σημαντικό το σημερινό παιχνίδι, αντιμετωπίζει μία από τις ομάδες που ανέβηκαν μαζί την περσινή σεζόν και γνωρίζει πως για να μείνει στην κατηγορία θα πρέπει να αποσπά βαθμούς από αυτές τις αναμετρήσεις. Δείχνει να είναι σε καλή κατάσταση, σκοράρει με συνέπεια, ενώ ακόμα και που δέχεται γκολ δεν φαίνεται να την πτοεί ιδιαίτερα.