*1η αγωνιστική.

*Είναι η πρώτη φορά που θα αναμετρηθούν.

*Αυτή είναι η παρθενική εμφάνιση της Γιαγκελόνια σε φάση ομίλων ευρωπαϊκής διοργάνωσης.

ΚΟΠΕΓΧΑΓΗ (ΔΑΝΙΑ)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Κοπεγχάγης με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Κίρκεγκαρντ στο 47’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Ντικς με πέναλτι στο 62’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Κορνέλιους στο 85’.

Εξαιρετική εμφάνιση και νίκη για την Κοπεγχάγη. Αν και μπήκε νωθρά στο δεύτερο ημίχρονο, μένοντας πίσω στο σκορ, στη συνέχεια πίεσε ασφυκτικά, φέρνοντας αρχικά το ματς στα ίσα με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα, ενώ στα τελευταία λεπτά πέτυχε το γκολ της ανατροπής, παίρνοντας το τρίποντο.

Συνέχεια στις καλές εμφανίσεις και το νικηφόρο σερί της θέλει να δώσει, ξεπερνώντας το εμπόδιο της Γιαγκελόνια, εκκινώντας με το «δεξί» τις υποχρεώσεις της στο φετινό Κόνφερενς Λιγκ. Προέρχεται από διαδοχικές νίκες στο πρωτάθλημα, καθώς και από πρόκριση στο κύπελλο, σκοράροντας συνολικά 6 τέρματα, ενώ μάζεψε τη μπάλα από τα δίχτυα της μόλις μία φορά. Δυνατή εντός έδρας, παραμένει αήττητη σε όλες τις διοργανώσεις από την αρχή της χρονιάς, έχοντας βρει δίχτυα σε όλες τις αναμετρήσεις της. Αμυντικά μπορεί να μην είναι και από τις πιο σταθερές ομάδες, παρ’ όλα αυτά δεν δείχνει να την πτοεί ιδιαίτερα αυτό.

Κοπεγχάγη Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΓΙΑΓΚΕΛΟΝΙΑ (ΠΟΛΩΝΙΑ)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Πιαστ Γκλίβιτσε με σκορ 0-1, στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες σκόραρε ο Χάνσεν στο 32’.

Αποτελεσματική εμφάνιση και σημαντικό τρίποντο για τη Γιαγκελόνια. Παρά την πίεση που της ασκήθηκε, κράτησε μακριά από την εστία της τους γηπεδούχους, διατηρώντας την εστία της ανέπαφη. Επιθετικά αν και είχε ελάχιστες ευκαιρίες, απείλησε με όλες την αντίπαλη εστία, πετυχαίνοντας από το ημίωρο το γκολ που καθόρισε εν τέλη το τελικό σκορ.

Πολύ δύσκολο το έργο της σήμερα, καθώς αγωνίζεται αρκετά μακριά από το γήπεδό της, στη Δανία, απέναντι σε μια από τις πιο ισχυρές ομάδες της χώρας. Είναι παρ’ όλα αυτά σε καλή κατάσταση, προέρχεται από διαδοχικές νίκες στο πρωτάθλημα και έχει ανεβασμένη ψυχολογία. “Όπλο” της η επιθετική της γραμμή, καθώς μοιάζει πραγματικά ασταμάτητη αυτή την περίοδο, ενώ παράλληλα έχει δείξει σημαντική βελτίωση στα μετόπισθεν, διατηρώντας την εστία της ανέπαφη στις δύο πρόσφατες αναμετρήσεις της, οι οποίες ήταν μάλιστα εκτός έδρας.