*8η αγωνιστική

ΚΟΛΩΝΙΑ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (4-4 εντός) με την Καρλσρούη. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με Βάλντσμιντ (3′) και Ντόουνς (7′, 15′), μείωσε ο Βάνιτσεκ (19′, 27′) και ο Λεμπέρλ έκανε το 4-2 στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσαν Γένσεν (52′) και Βάνιτσεκ (55′).

Ξεκίνησε ιδανικά την αναμέτρηση με την Καρλσρούη σκοράροντας τρεις φορές μέχρι το 15′, είδε τους φιλοξενούμενους να μειώνουν και να έχουν δοκάρι στο 41′ (Σλέουσενερ), προτού κάνει το 4-2 στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Η Κολωνία πλήρωσε το κακό ξεκίνημά της στο δεύτερο ημίχρονο όταν ισοφαρίστηκε, έμεινε από δύναμη και, τελικά, πέταξε άλλους δύο βαθμούς στην έδρα της.

Δεύτερη σερί ισοπαλία για τους “τράγους” που αγνοούν τη νίκη σε τρεις αγωνιστικές, πανηγύρισαν την τελευταία επί της Σάλκε (3-1 εκτός). Έχουν αντιμετωπίσει στο παρελθόν μόλις τρεις φορές την Ουλμ, μη καταφέρνοντας να πανηγυρίσουν τη νίκη σε καμία (0-2-1). “Πρέπει να μείνουμε συγκεντρωμένοι στο παιχνίδι μας”, είπε ο προπονητής Στρούμπερ.

ΚΟΛΩΝΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα οχτώ τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα 7/8 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΟΥΛΜ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (3-1) της Μπράουνσβαϊγκ. Οι Ρεσλ (14′) και Κράτενμαχερ (39′) έκαναν το 2-0 για τους γηπεδούχους, μείωσε ο Σαμπό στο 76′. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Χιγκλ με πέναλτι στο 84′. Με δέκα ολοκλήρωσαν οι φιλοξενούμενοι (49′ Κέλερ).

Εκμεταλλεύτηκε το μομέντουμ από την παρθενική νίκη της στην έδρα της Έλβερσμπεργκ (3-1), πετώντας στο καναβάτσο και την Μπράουνσβαϊγκ την προηγούμενη βδομάδα. Μπήκε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο αξιοποιώντας τις ευκαιρίες που δημιούργησε. Το έργο της έγινε πιο εύκολο στο 49′ όταν απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα.

Η Ουλμ έχει πετύχει πέντε από τα εννέα συνολικά γκολ της στο δεύτερο ημίχρονο, σκοράρει κατά μέσο όρο ένα γκολ και δέχεται 0.67 εκτός έδρας. Τραυματίστηκε και τέθηκε νοκ άουτ για τη σημερινή αναμέτρηση ο βασικός πορτιέρο Ορτάγκ.