*5η αγωνιστική

* Οι δύο ομάδες έπαιξαν το 2009 για το κύπελλο, στην έδρα της Μπρόμλεϊ, με την Κόλτσεστερ να κερδίζει με 0-4.

➡️ Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας του Σαββάτου (07/09).

ΚΟΛΤΣΕΣΤΕΡ

Προηγούμενο ματς: Η Κόλτσεστερ έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Άκρινγκτον, ισοφαρίζοντας στο 85’ με τον Γκούντλαϊφ, το γκολ που δέχθηκε από τον Μούνεϊ στο 25ο λεπτό.

Η Κόλτσεστερ κατάφερε με ένα τέρμα προς το τέλος να αποφύγει μία τρίτη συνεχόμενη ήττα με ίδιο σκορ, φέρνοντας τελικά 1-1 εκτός έδρας απέναντι στην Άκρινγκτον. Αυτό φυσικά σημαίνει πώς δεν έχει νίκη στα τρία πιο πρόσφατα παιχνίδια της.

Μάλιστα στην έδρα της κέρδισε τον πρώτο αγώνα της, χάνοντας τους δύο πιο πρόσφατους στο πρωτάθλημα, αμφότερους μει ίδιο σκορ (0-1). Και το σημερινό είναι το πέμπτο παιχνίδι που παίζει στο γήπεδό της, με μόλις δύο μακριά από αυτό.

Ο μεγάλος της στόχος είναι να βελτιωθεί στο πρωτάθλημα, εκεί που τα προηγούμενα χρόνια πάλευε για την παραμονή της, ενώ οι άνθρωποι της θέλουν να διεκδικεί την άνοδο.

Κόλτσεστερ Στατιστικά

*3/4 Ν/G στα τελευταία παιχνίδια της.

*Τέσσερα σερί under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΜΠΡΟΜΛΕΪ

Προηγούμενο ματς: Η Μπρόμλεϊ έφερε 3-3 εντός έδρας με την Κέιμπριτζ, αν και προηγήθηκε 2-0 με δύο γκολ του Ντινάνγκα αρκετά νωρίς (1’, 23’). Όμως όχι απλά ισοφαρίστηκε, βρέθηκε και να χάνει με 2-3 από τέρματα των Μπένετ (38’), Μπάρτον (60’), Εμάνουελ (68’), πριν ισοφαρίσει με τον Ολομόλα στο 90ο λεπτό.

Η Μπρόμλεϊ απέφυγε επίσης μία τρίτη συνεχόμενη ήττα, αλλά έμεινε στο 3-3 εντός έδρας κόντρα στην Κέιμπριτζ, ομάδα μεγαλύτερης κατηγορίας, για το Λιγκ Τρόφι. Και στα πέναλτι κέρδισε με 5-4 και πήρε έναν έξτρα βαθμό.

Στο πρωτάθλημα ξεκίνησε τη σεζόν ως νεοφώτιστη με 2/2 νίκες, αλλά στη συνέχεια έχασε τα άλλα δύο παιχνίδια που έπαιξε για τον συγκεκριμένο θεσμό.

Αν και είναι στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 10η θέση, το ξεκίνημα της θα μπορούσε να χαρακτηριστεί μέτριο.