*10η αγωνιστική

* 4/6 G/G στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια

ΚΟΛΤΣΕΣΤΕΡ

Προηγούμενο ματς: Η Κόλτσεστερ έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Πορτ Βέιλ, ισοφαρίζοντας με τον Τοβάιν στις καθυστερήσεις και ενώ είχε βρεθεί να χάνει από τέρμα του Ντέμπρα στο 55ο λεπτό.

Η Κόλτσεστερ παρέμεινε για δεύτερο σερί παιχνίδι χωρίς νίκη, αλλά τουλάχιστον απέφυγε και την δεύτερη συνεχόμενη ήττα, ισοφαρίζοντας στο τελικό 1-1 εκτός έδρας την Πορτ Βέιλ, λίγο πριν τη λήξη. Αλλά εξακολουθεί να ψάχνει την πρώτη της νίκη μακριά από το γήπεδο της στη σεζόν.

Επιστρέφει στο γήπεδό της, εκεί που έχει δύο σερί νίκες έπειτα από μία ισοπαλία, ενώ γενικώς έχει χάσει δύο φορές εντός, μία στο Λιγκ Καπ και μία στο πρωτάθλημα, αμφότερες με ίδιο σκορ (0-1).

Είναι στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, αλλά από πλευράς βαθμών απέχει τους ίδιους από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφ ανόδου, αλλά και από τη ζώνη του υποβιβασμού, πέντε συγκεκριμένα.

Κόλτσεστερ Στατιστικά

*4/5 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

*3/4 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της.

*5/7 G/G στα τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΚΑΡΛΑΪΛ

Προηγούμενο ματς: Η Καρλάιλ έχασε 0-2 εντός έδρας από την Νοτς Κάουντι, με δύο γκολ που δέχθηκε στο πρώτο ημίχρονο από τους Τζάτα (10’), Ρόμπερτσον (34’).

Η Καρλάιλ γνώρισε δεύτερη σερί ήττα, αυτή τη φορά με 0-2 εντός έδρας από την Νοτς Κάουντι, ένατη στα 11 παιχνίδια που έχει παίξει μέχρι τώρα στη σεζόν, χωρίς καμία ισοπαλία ακόμη!

Πάλι καλά που έχει αυτές τις δύο νίκες, μία εντός και μία εκτός, ώστε να βρίσκεται στην τελευταία θέση παραμονής, με τη χειρότερη άμυνα της κατηγορίας, σε απόσταση βολής, από τις δύο ομάδες που είναι εντός ζώνης υποβιβασμού.

Ο νέος της τεχνικός, Μάικ Γουίλιαμσον, δήλωσε πώς δεν γίνεται να αλλάξουν όλα από τη μία μέρα στην άλλη, προσπαθώντας να δικαιολογήσει τα τελευταία αρνητικά αποτελέσματα.