*Μόλις δύο ισοπαλίες στα τελευταία 10 ματς ανάμεσα στις δύο ομάδες ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

ΚΟΛΟΜΠΟΥΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 4-2 επί της Νέας Υόρκης Σίτι. Το 0-1 ο Μαρτίνες στο 4’, το 1-1 ήρθε στο 17’ απ’ τον Ρόσι, το 2-1 έκανε ο Άρφστεν στο 58’. Ισοφάρισε ο Μπακτάρ στο 86’ για τη Νέα Υόρκη Σίτι, αλλά το Κολόμπους έκανε το 3-2 στο 90’ και βρήκε τέταρτο γκολ στις καθυστερήσεις. Με δέκα παίκτες τελείωσε η Νέα Υόρκη Σίτι.

Πήρε σπουδαία νίκη την περασμένη εβδομάδα, εντός έδρας κόντρα στη Νέα Υόρκη Σίτι. Το ματς είχε ρυθμό και αρκετές εναλλαγές, το Κολόμπους προηγήθηκε στο 58’ 2-1, αλλά ισοφαρίστηκε λίγο πριν το φινάλε. Πίστεψε στη νίκη, βρήκε δύο γκολ στις καθυστερήσεις και πήρε το ματς. Ιδανικό το τελευταίο χρονικό διάστημα, υπενθυμίζεται ότι κατέκτησε το Λιγκς Καπ, επέστρεψε στη δράση για το πρωτάθλημα με νίκη στο εκτός έδρας ματς με τη Φιλαδέλφεια (0-1). Είχαν προηγηθεί ήττα από την Ατλάντα (2-1) και ισοπαλία με τη Σάρλοτ (1-1, αλλά και εννέα νίκες σε δέκα ματς πρωταθλήματος, μετρά 49 βαθμούς και καταλαμβάνει την 3η θέση της Ανατολικής Περιφέρειας.

ΚΟΛΟΜΠΟΥΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 8/11 Over 2.5 στο πρωτάθλημα.

*Έρχεται από 14/20 G/G.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΣΙΑΤΛ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 κόντρα στο Πόρτλαντ. Το γκολ ο Μοσκέρα στο 55’.

Στις λεπτομέρειες ηττήθηκε την περασμένη εβδομάδα εκτός έδρας κόντρα στο Πόρτλαντ. Το ματς δεν είχε ιδιαίτερο ρυθμό, δεν είχε πολλές φάσεις, ήταν φανερό ότι θα κριθεί στο γκολ. Αυτό τελικά το βρήκε το Πόρτλαντ στο 55’, διαχειρίστηκε την κατάσταση μέχρι το φινάλε και πήρε τη νίκη. Το Σιάτλ επιθετικά δεν πήρε καλό βαθμό. Δεύτερη διαδοχική ήττα μετά τον εντός έδρας αποκλεισμό απ’ το Λος Άντζελες στο Κύπελλο (0-1), μετρά ρεκόρ 3-0-2 στις τελευταίες πέντε αγωνιστικές, καταλαμβάνει την 8η θέση της Δύσης. Στο 2-1-2 το ρεκόρ του Σιάτλ στα τελευταία πέντε εκτός έδρας παιχνίδια. Πολλές οι απουσίες.