9η αγωνιστική

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΚΟΒΕΝΤΡΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Μπλάκμπερν, στα πλαίσια της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Μπίντγουελ στο 11’ και το 2-0 ο Ράιτ στο 48’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ασάντε στο 84’.

Καλή εμφάνιση και μεγάλη νίκη για την Κόβεντρι. Δημιούργησε πολλές ευκαιρίες, απείλησε με τις περισσότερες την αντίπαλη εστία και κατάφερε να σκοράρει τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο. Αμυντικά δέχθηκε μεν πίεση, αλλά κράτησε τους φιλοξενούμενους μακριά από την εστία της.

Επέστρεψε στις νίκες και θέλει να «χτίσει» πάνω σε αυτό το αποτέλεσμα, εκμεταλλευόμενη για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι τον παράγοντα έδρα. Πέρασε μια περίοδο ντεφορμαρίσματος, μετρώντας μόλις μία ισοπαλία σε πέντε αγώνες, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης, όμως ικανοποίησε με την εικόνα της απέναντι στη Μπλάκμπερν και σήμερα μπορεί να εκμεταλλευτεί την μετριότατη αμυντικά Σέφιλντ Γουένσντεϊ ώστε να πραγματοποιήσει μια αντίστοιχη εμφάνιση.

Κόβεντρι Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΣΕΦΙΛΝΤ ΓΟΥΕΝΣΝΤΕΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας λευκή ισοπαλία (0-0) με αντίπαλο τη Μπρίστολ Σίτι, στα πλαίσια της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησαν αμφότερες, καμία δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα.

Σε μια εμφάνιση που δεν ικανοποίησε καθόλου, κατάφερε να αποσπάσει το βαθμό της ισοπαλίας. Είχε μεν ευκαιρίες, όμως δεν απείλησε καθόλου την αντίπαλη εστία, μένοντας στο μηδέν. Η άμυνά της από την άλλη δέχθηκε έντονη πίεση, κρατώντας όμως έστω και δύσκολα το μηδέν παθητικό ως το τέλος.

Από διαδοχικά πολύ θετικά αποτελέσματα προέρχεται και θέλει να δώσει συνέχεια στο αήττητο σερί που έχει δημιουργήσει. Δείχνει να βρίσκει και πάλι ρυθμό, έδειξε βελτίωση αμυντικά, κρατώντας το μηδέν στο τελευταίο της παιχνίδι, ενώ σε γενικές γραμμές σκοράρει ακόμα και μακριά από το γήπεδό της, αποτελώντας κίνδυνο για κάθε άμυνα.