8η αγωνιστική

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΚΟΒΕΝΤΡΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Λιντς, στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Γκνόντο στο 16’ και το 2-0 ο Μπουγκλ στο 49’. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Πιρόε στο 79’.

Κακή εμφάνιση και ήττα για την Κόβεντρι. Λίγες οι ευκαιρίες που δημιούργησε, απείλησε με ακόμα λιγότερες την αντίπαλη εστία και έμεινε στο μηδέν. Η άμυνά της δέχθηκε πίεση, στην οποία υπέκυψε και στα δύο ημίχρονα.

Σε κακή κατάσταση βρίσκεται αυτή την περίοδο, απέτυχε να αποσπάσει νικηφόρο αποτέλεσμα στα τελευταία πέντε παιχνίδια που έδωσε, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης. Σκοράρει μεν σχεδόν μόνιμα, αλλά βγάζει πολλές αστάθειες αμυντικά, με αποτέλεσμα να μην μπορεί να σταματήσει να δέχεται γκολ, ειδικά όταν βρίσκεται υπό πίεση.

Κόβεντρι Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΜΠΛΑΚΜΠΕΡΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της ΚΠΡ, στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Τράβις στο 52’ και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Μπαθ στο 63’.

Πολύ καλή εμφάνιση και άνετη επικράτηση για τη Μπλάκμπερν. Επέβαλλε το ρυθμό της, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα στο δεύτερο ημίχρονο, εκμεταλλευόμενη το αριθμητικό πλεονέκτημα που απέκτησε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Ρυθμό φαίνεται να βρίσκει ξανά και σήμερα θέλει να φύγει με θετικό αποτέλεσμα από την έδρα της Κόβεντρι. Είναι σε γενικές γραμμές σε καλή κατάσταση, σκοράρει στα περισσότερα παιχνίδια της, ακόμα και μακριά από το γήπεδό της, ενώ τελευταία έδειξε βελτίωση αμυντικά, διατηρώντας την εστία της ανέπαφη. Στη 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα και στο -1 από την κορυφή, όντας μία από τις δύο ομάδες που παραμένουν αήττητες στο πρωτάθλημα.