*Τέταρτος γύρος του Κυπέλλου Ελλάδας. Μονές αναμετρήσεις. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και, αν χρειαστεί, πέναλτι.

*Αήττητη η Λαμία στα δύο περσινά ματς κόντρα στην Κηφισιά, πήρε εκτός έδρας 1-1 και εντός έδρας νίκη 4-1.

ΚΗΦΙΣΙΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας επικράτηση 2-0 επί του Παναργειακού για την πρεμιέρα της δεύτερης κατηγορίας. Ο Μάναλης στο 44’ το 0-1 με πέναλτι, το 0-2 ήρθε απ’ τον ίδιο παίκτη στο 48’.

Ιδανική πρεμιέρα έκανε στο πρωτάθλημα της Super League 2 η Κηφισιά την Κυριακή, που πέρασε με 0-2 απ’ την έδρα του Παναργειακού. Σκόραρε σε καθοριστικά σημεία, στο φινάλε του πρώτου μέρους και στην έναρξη του δεύτεορυ 45λεπτου, στη συνέχεια διαχειρίστηκε όπως έπρεπε την κατάσταση και έφτασε άνετα στο τελικό αποτέλεσμα. Πρώτο δείγμα θετικό για την Κηφισιά του Σεμπάστιαν Λέτο, που θεωρείται μια απ’ τις ομάδες που θα παλέψουν για την άνοδο. Σήμερα θέλει να παρουσιαστεί ανταγωνιστική, η αποστολή: Ξενόπουλος, Αυγερινός, Νικοπολίδης, Σιμόν, Σιλά, Μποτία, Ρότσα, Σωτηράκος, Σπίνος, Σόουζα, Σμπώκος, Μαζουλουξής, Κωνσταντακόπουλος, Έμπο, Σολόα, Παυλάκης, Τεττέι, Παντελίδης, Κυριόπουλος, Μιούλερ, Μάναλης.

ΚΗΦΙΣΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*ΝG τα τρία φετινά παιχνίδια της.

*Under 2.5 τα 2/3 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Winmasters (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) >21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΛΑΜΙΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 4-2 κόντρα στον Ατρόμητο. Το 1-0 ο Καρλίτος στο 5’, το 1-1 έκανε ο Ραντόνια στο 39’. Το 2-1 ο Μπακού στο 50’, το 3-1 ήρθε στο 70’ απ’ τον Φαν Φέερτ, το 4-1 ο Αθανασίου στο 77’. Μείωσε η Λαμία στο 88’ με αυτογκόλ του Χουτεσιώτη.

Κατώτερη των περιστάσεων η εμφάνιση της Λαμίας στο εκτός έδρας ματς της Κυριακής κόντρα στον Ατρόμητο. Έκλεισε το ημίχρονο στο 1-1, το ματς ήταν ισορροπημένο, δεν επέτρεψε στους Περιστεριώτες να βρουν καθαρές φάσεις. Ωστόσο, η εικόνα άλλαξε στο δεύτερο 45λεπτο, εκεί ο Ατρόμητος ήταν πολύ καλύτερος, σκόραρε νωρίς το 2-1 και στη συνέχεια εκμεταλλεύτηκε τους χώρους που προσέφερε η Λαμία, έφτασε στο 4-1 μέχρι το 77’, είχε ευκαιρίες για περισσότερα γκολ. Δίκαιη και καθαρή η επικράτηση για τον Ατρόμητο.

«Ο αντίπαλος ήταν πιο εύστοχος. Δεν ήμασταν τόσο συμπαγείς όσο σε προηγούμενα παιχνίδια, δώσαμε πολύ χώρο στον αντίπαλο, κάτι που το εκμεταλλεύτηκε και φτάσαμε στο αποτέλεσμα», είπε ο κόουτς Σατσιάς. Τέταρτη σερί αγωνιστική που δεν κερδίζει η ομάδα του, είχε προηγηθεί το εντός έδρας 0-0 με την Καλλιθέα, μετρά ρεκόρ 1-2-2 στις πρώτες πέντε αγωνιστικές. Εκτός αποστολής οι βασικοί Κόστιτς, Κορνέζος, Μέκιτς και Βλαχομήτρος, σίγουρα θα γίνουν αλλαγές στην ενδεκάδα.

Η αποστολή: Ρατόν, Σουρδής, Καψαλιάρης, Ντεντάκης, Σαραμαντάς, Λέο Αντράντε, Γκοτζαμανίδης, Σάντμπεργκ, Ραντόνια, Γυφτομήτρος, Γιαννούτσος, Νούνιες, Μπίκοφ, Αθανασακόπουλος, Δοϊρανλής, Βιτλής, Τσιάκας, Γκουίντο, Φουρτάδο, Ενρίκες και Σιμόνι.