*2η αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Λιγκ Τρόφι. Κάθε όμιλος αποτελείται από τέσσερις ομάδες που θα παίξουν μία φορά μεταξύ τους. Από κάθε όμιλο προκρίνονται οι δύο πρώτες ομάδες. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί απευθείας η διαδικασία των πέναλτι, με την ομάδα που επικρατεί να παίρνει έναν έξτρα βαθμό.

*Η Κέιμπριτζ δεν έχει κερδίσει ποτέ, σε έξι παιχνίδια, την Τσάρλτον.

*Τέσσερα σερί G/G στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΚΕΪΜΠΡΙΤΖ (Λιγκ 1)

Προηγούμενο ματς: Η Κέιμπριτζ έχασε 2-1 εκτός έδρας από την Μάνσφιλντ, με δύο τέρματα που δέχθηκε από τον Γκρέγκορι, στο 39’ και στο 68’, έχοντας ισοφαρίσει ενδιάμεσα με τον Εμάνουελ στο 50ο λεπτό.

Η Κέιμπριτζ ηττήθηκε με 2-1 εκτός έδρας από την Μάνσφιλντ, αν και είχε έντονα παράπονα από τη διαιτησία για τον μη καταλογισμο δύο πέναλτι υπέρ της.

Αυτή ήταν η πέμπτη της ήττα στους εφτά τελευταίους αγώνες που παραμένει χωρίς νίκη, αναζητώντας ακόμη την πρώτη της γι’ αυτήν την σεζόν.

Γι’ αυτό και αναμένεται να παίξει με την καλύτερη δυνατή ενδεκάδα στο σημερινό παιχνίδι.

Όσον αφορά στην κατηγορία της, βρίσκεται ουραγός του βαθμολογικού πίνακα.

Κέιμπριτζ Στατιστικά

*4/7 G/G στα τελευταία παιχνίδια της.

*4/7 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

*4/7 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της

ΤΣΑΡΛΤΟΝ (Λιγκ 1)

Προηγούμενο ματς: Η Τσάρλτον κέρδισε 0-1 εκτός έδρας την Σριούσμπερι με ένα γκολ του Γιαχιάι στο 49ο λεπτό.

Η Τσάρλτον επικράτησε 0-1 εκτός έδρας της Σριούσμπερι, επιστρέφοντας στις νίκες, έπειτα από δύο παιχνίδια στα οποία έχει και μία ήττα.

Μακριά από την έδρα της έχει δύο νίκες στα τρία παιχνίδια που έχει δώσει μέχρι στιγμής.

Έχει ξεκινήσει πολύ καλά το φετινό πρωτάθλημα της κατηγορίας της, αφού είναι στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, αλλά ουσιαστικά στην πρώτη, καθώς είναι ισόβαθμη με άλλες δύο ομάδες, οι οποίες έχουν καλύτερη διαφορά τερμάτων και είναι από πάνω της!

Οι αγώνες της ως τώρα είναι αρκετά “σφιχτοί”, έχοντας η ίδια την καλύτερη άμυνα της κατηγορίας, χωρίς να σκοράρει πολλά τέρματα.