* 8η αγωνιστική

* Πρώτη μεταξύ τους αναμέτρηση.

ΚΑΣΙΜΠΑΣΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία (3-3) με τη Γαλατασαράι. Με δύο γκολ του Οσιμέν (20’, 28) κι ένα του Ικάρντι (34’) προηγήθηκε 3-0 η Γαλατασαράι, αλλά οι φιλοξενούμενοι επέστρεψαν με Φαλ (44’), πέναλτι του Χαϊραντίνοβιτς (83’) και Ντα Κόστα (90+5΄).

Αποτέλεσμα που ακούστηκε παντού στη χώρα πήραν οι “απάτσι” το περασμένο Σάββατο, καταφέρνοντας να πληγώσουν τη μέχρι πρότινος “καυτή” πρωταθλήτρια με επική επιστροφή.

Το ξεκίνημα του αγώνα στην έδρα της Γαλατασαράι τίποτα δεν προμύνηε “γκέλα” για το φαβορί, αφού με δίδυμο κρούσης Οσιμέν-Ικάρντι πίεσε εντόνως την άμυνα της Κασίμπασα και οι δυο τους πέτυχαν τρία γκολ μέσα σε ένα τέταρτο.

Το 3-0 όμως έφερε χαλάρωση και η Κασίμπασα “μύρισε αίμα”. Μείωσε με εντυπωσιακό γυριστό στο κλείσιμο του ημιχρόνου και με υπομονή στο δεύτερο ημίχρονο αύξησε το άγχος στους γηπεδούχους. Με πέναλτι από χέρι σε κόρνερ μείωσε στο 3-2 και φορτώνοντας την περιοχή στο φινάλε “έκλεψε” το βαθμό.

Τελευταία αγωνιστική τιμωρίας η σημερινή για τον κόουτς Ουγκουρλού που είχε αποβληθεί στην πρεμιέρα, τιμωρημένος είναι για 2ο ματς και ο νεοφερμένος Μπρέκαλο (εξτρέμ). Αμφίβολος είναι ο ποιοτικός Ροντρίγκες (αρ. μπακ) που έχασε το τελευταίο παιχνίδι και ο πολυδιάστατος Μπεν Ουάνες (μπακ/χαφ) που τραυματίστηκε σε αυτό.

Κασίμπασα Στατιστικά

* Under 2.5 τα 4/6 τελευταία παιχνίδια της.

* Goal/Goal τα 4/6 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΜΠΟΝΤΡΟΥΜ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (3-1) επί της Άδανα Ντεμιρσπόρ. Ο Πούσκας (13’) άνοιξε το σκορ για την Μπόντρουμ, ο Σεφέρι (54’) έκανε το 2-0. Ο Γκραβιλόν (60’) μείωσε για την Ντεμιρσπόρ, στο 81’ ο Σεφέρει έχασε πέναλτι για την Μπόντρουμ και ο Πούσκας (82’) διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Back to back νίκες πέτυχε η ομάδα της Μεσογείου εκμεταλλευόμενη το ματσάρισμα με την πιο προβληματική ομάδα της λίγκας και σκαρφάλωσε στην 8η θέση της Super Lig, δείχνοντας ότι θα είναι σκληρό καρύδι στη μάχη της παραμονής.

Μπήκε δυνατά στο κυριακάτικο παιχνίδι η Μπόντρουμ, πάτησε περιοχή πριν ανοίξει το σκορ με κεφαλιά του φορ της σε κόρνερ. Η Ντεμιρσπόρ απάντησε γρήγορα με μεγάλη ευκαιρία σε ροή αγώνα, αλλά το υπόλοιπο του ημιχρόνου κύλησε “σβηστά”.

Σε δεύτερο χρόνο από κόρνερ και με εντυπωσιακό τελείωμα έγινε το 2-0 της Μπόντρουμ, αλλά οι φιλοξενούμενοι μείωσαν άμεσα με σουτ από τα 25+ μέτρα! Σε μετάβαση η Μπόντρουμ κέρδισε πέναλτι το οποίο χάθηκε (δοκάρι), αλλά εκμεταλλεύτηκε παιδικό λάθος των αντιπάλων στο build up για να διαμορφωθεί το 3-1 με νέο ποιοτικό τελείωμα.

“Έχουμε τις δικές μας αξίες. Πήραμε αποτελέσματα όταν αντικατοπτρίσαμε καλά τις αξίες μας στο γήπεδο και θα κάνουμε ό,τι μπορούμε για να συνεχιστεί αυτό.” δήλωσε ο κόουτς Τασντεμίρ.

Στα αγωνιστικά νέα, επιστρέφει από τιμωρία δύο αγωνιστικών ο ηγετικός Φρέντι (μέσος), αλλά το ιατρικό δελτίο παραμένει γεμάτο, με σημαντικότερη απουσία αυτή του Ερέλ (στόπερ), ενώ ερωτηματικό παραμένει ο έμπειρος Ανταλιαλί (μέσος) που δεν έχει κάνει ακόμα ντεμπούτο.