* 3η αγωνιστική

* Over 2.5 τα 8/10 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

➡️ Δείτε τα Προγνωστικά Τουρκίας σήμερα!

ΚΑΣΙΜΠΑΣΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Χατάισπορ. Ο Φερνάντες (21’) άνοιξε το σκορ για την Χατάισπορ και ο Ντα Κόστα (90+1’) ισοφάρισε για την Κασίμπασα.

Τον πρώτο τους βαθμό αποκόμισαν τη Δευτέρα οι “απάτσι” στην ουδέτερη Μερσίν, με την απόδοσή τους να είναι βελτιωμένη σε σχέση με την εντός έδρας ήττα της πρεμιέρας.

Απείλησε πρώτη η Κασίμπασα, αλλά μία αδράνεια της άμυνας σε γεμάτη περιοχή έφερε το 1-0 της Χατάισπορ. Ακολούθως πήρε τα ηνία του αγώνα (62% κατοχή) και στο κλείσιμο του ημιχρόνου ξόδεψε δύο μεγάλες ευκαιρίες σε ροή αγώνα και στατική φάση.

Λίγες οι επικίνδυνες καταστάσεις στο πρώτο μισό της επανάληψης, η Κασίμπασα άγγιξε την ισοφάριση με κεφαλιά σε κόρνερ στο 73’, την πέτυχε τελικά σε κόρνερ των καθυστερήσεων, εκμεταλλευόμενη την γκάφα του αντίπαλου κίπερ.

Δίχως αγωνιστικά προβλήματα επιστρέφει στην έδρα της, αλλά δίχως τον κόουτς Ουγκουρλού στον πάγκο καθώς εκτίει τη 2η από τις 7 αγωνιστικές τιμωρίας του. Δεν υπολογίζεται ο Σαντίκι (μέσος), δεν υπάρχουν άλλες καταγεγραμμένες απουσίες.

ΚΑΣΙΜΠΑΣΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Goal/Goal τα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

* Over 2.5 τα 4/6 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΑΔΑΝΑ ΝΤΕΜΙΡΣΠΟΡ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (1-2) από την Ρίζεσπορ. Ο Αλικούλοφ (41’) άνοιξε το σκορ για την Ρίζεσπορ, ο Σόου (74’) έκανε το 0-2 και ο Μπαρασί με πέναλτι (90+8’) διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Προβληματική η εμφάνιση των “γαλάζιων κεραυνών” στην εντός έδρας πρεμιέρα, παραμένουν με άδεια χέρια κι επιβεβαιώνονται οι προβλέψεις ότι η φετινή σεζόν προμηνύεται δύσκολη στα Άδανα.

Ισορροπημένη η κατοχή (51-49%) στο πρώτο ημίχρονο της σαββατιάτικης αναμέτρησης, όμως οι φιλοξενούμενοι ήταν πιο απειλητικοί. Στο 4’ έχασαν μεγάλη ευκαιρία μετά από ψηλό repress, πατούσαν συχνά περιοχή και στο κλείσιμο του ημιχρόνου βρήκαν το γκολ που δικαιούνταν με κεφαλια του στόπερ τους σε κόρνερ.

Ακίνδυνη σε όλο το πρώτο μέρος η Ντεμιρσπόρ, στο δεύτερο μέρος έγινε πιο επιθετική, αλλά και πάλι την καλύτερη φάση την είχε η Ρίζεσπορ, πριν χτυπήσει στο χώρο για το 0-2. Στις καθυστερήσεις των καθυστερήσεων κέρδισε το πέναλτι για το πρώτο γκολ της σεζόν, δεν είχε χρόνο να διεκδικήσει κάτι από το ματς.

Ήδη υπό αμφισβήτηση το project του κόουτς Βαλκάνη, ο οποίος δεν έχει αξιοσημείωτα προβλήματα απουσιών.