17η αγωνιστική

*Goal/Goal και Over 2.5 τα 4/6 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιαπωνίας

ΚΑΣΙΒΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 4-0 από τη Γιοκοχάμα Μαρίνος, για το πρωτάθλημα. Δέχθηκε από δυο τέρματα στο κάθε ημίχρονο (πεν. 11′, 43′, 65′, 90’+6).

Τέλος έλαβε το αήττητο των τεσσάρων αγώνων πρωταθλήματος για την Κασίβα, στο οποίο και είχε από δυο νίκες και ισοπαλίες. Μεσοβδόμαδα, η ομάδα του Μασάμι Ιχάρα φιλοξενήθηκε από τη Γιοκοχάμα Μαρίνος, σε εξ αναβολής ματς, στην έδρα της οποίας γνώρισε τη συντριβή με 4-0. Αν και είχε ευκαιρίες δεν κατάφερε να τις εκμεταλλευτεί και να πετύχει κάτι, ενώ στοίχισε αρκετά η κακή αμυντική συμπεριφορά της.

Βρίσκεται έτσι στα μέσα της κατάταξης, έχοντας συγκεντρώσει 22 βαθμούς μέχρι τώρα, ούσα στο -9 από την πρώτη τριάδα. Επικράτησε στα τρία από τα οκτώ εντός της, στα οποία είχε ακόμη τρεις ισοπαλίες και δυο ήττες.

Κασίβα Στατιστικά

*Goal/Goal τα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal τα πέντε τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΦΟΥΚΟΥΟΚΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-2 επί της Νιγκάτα, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα δυο τερμάτων με τους Μάε (37′) και Κόνο (85′), δεχόμενη τη μείωση στις καθυστερήσεις.

Επιστροφή στις επιτυχίες για τη Φουκουόκα, μετά από τις δυο σερί ήττες που υπέστη από Βίσσελ Κόμπε (1-0 εκτός) και Τσερέζο Οσάκα (0-3 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Σιγκετόσι Χασέμπε φιλοξενήθηκε από τη Νιγκάτα, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 1-2. Ισορροπημένο σε γενικές γραμμές το μεταξύ τους από πλευράς ευκαιριών, η ίδια ήταν πιο εύστοχη και πήρε σαφές προβάδισμα, πριν δεχθεί απλά τη μείωση για το τελικό αποτέλεσμα.

Έφτασε έτσι τους 22 βαθμούς και μοιράζεται τη 10η θέση με τη σημερινή της αντίπαλο. Ηττήθηκε μια φορά στις πέντε πιο πρόσφατες εξόδους της, στις οποίες είχε ακόμη από δυο νίκες και ισοπαλίες. Εκτίουν τιμωρία ο αμυντικός Ντάγκλας Γκρόλι και ο φορ Ζαχεντί.