*Τα δέκα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Over 2,5

*4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με διπλό στο πρώτο ημίχρονο

*Αήττητο έξι αγώνων μετρά η Καμπούρ απέναντι στην ΦΚ Αϊντχόφεν (4-2-0).

ΚΑΜΠΟΥΡ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με 1-2 από την Φόλενταμ εντός έδρας την περασμένη αγωνιστική. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 24′, ισοφάρισε με πέναλτι στο 53′, αλλά δέχτηκε την ψυχρολουσία στις καθυστερήσεις (90+3′).

Από την ώρα που μετακόμισε στο νεόκτιστο γήπεδό της, δεν έχει καταφέρει να κερδίσει εκεί και σε λίγο βγαίνει ο Οκτώβριος! Έκανε πάντως καλή προσπάθεια την Παρασκευή απέναντι στην Φόλενταμ, αλλά για πολλοστή φορά την φετινή σεζόν αδίκησε τον εαυτό της και ηττήθηκε στις λεπτομέρειες. Επηρεάστηκε και από τα έντονα καιρικά φαινόμενα, αλλά ουσιαστικά «πλήρωσε» την κακή της απόδοση στο πρώτο μέρος και την αδράνεια που έβγαλε στο φινάλε.

Παραμένει πολύ χαμηλά στην βαθμολογία, αλλά ελπίζει να κάνει σεφτέ εντός έδρας μετά από πέντε ανεπιτυχείς προσπάθειες (0-1-4). Στα πιτς βρίσκονται σταθερά οι τραυματίες Κασιλί και Σχάαπμαν.

Στατιστικά

*3/4 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Over 2,5

*3/4 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με διπλό στο πρώτο ημίχρονο

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΦΚ ΑΪΝΤΧΟΦΕΝ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με 0-3 από την Έμεν εντός έδρας, το βράδυ της Παρασκευής για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε να χάνει από το 15′, η αντίπαλος διπλασίασε τα τέρματά της στο 59′, ενώ όλα κρίθηκαν με το τρίτο γκολ των φιλοξενούμενων στο 76′.

Βρισκόταν σε θετική τροχιά η ΦΚ Αϊντχόφεν αλλά έδειξε επηρεασμένη από την διακοπή των Εθνικών και εμφανίστηκε αγνώριστη την Παρασκευή απέναντι στην Έμεν, όπου παραδόθηκε άνευ όρων (0-3). Δεν άξιζε κάτι από το παιχνίδι, οριακά έκανε αισθητή την παρουσία της και το αποτέλεσμα κρίνεται πέρα για πέρα δίκαιο. Έβαλε έτσι τέλος σε ένα αήττητο σερί τεσσάρων αγώνων (2-2-0), το οποίο την είχε ανεβάσει αρκετά στην βαθμολογία.

Προβληματισμένος μετά την λήξη του αγώνα ο Μορίς Φερμπέρν, τόνισε πως οι παίκτες του οφείλουν να βγάλουν άμεση αντίδραση στο ματς με την Καμπούρ. Τραυματίστηκε και μένει εκτός ο επιθετικός Γιάνγκα, ενώ μακροχρόνια απουσιάζει ο στόπερ Πάινενμπουρχ.