* 14η αγωνιστική

* Under 2.5 τα 4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

* Αήττητη η Ιτουάνο στα 6 τελευταία μεταξύ τους (3-3-0), όλες οι νίκες της όμως ήρθαν εκτός έδρας!

ΙΤΟΥΑΝΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (4-2) από την Σεαρά. Ο Πάιβα (7’) άνοιξε το σκορ για την Ιτουάνο, αλλά οι Μινέιρο (21’, 30’, 72’) και Λουρένσο (39’) γύρισαν το ματς για την Σεαρά και ο Ρίτσαρντ (78’) διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Άλυτα τα ανασταλτικά προβλήματα της Ιτουάνο, το προηγούμενο Σάββατο εκτέθηκε για ακόμη μία φορά μέσα στον Ιούνιο, τον οποίο έκλεισε με ρεκόρ 0-2-4 και 18 γκολ παθητικό!

Κατάφερε να αιφνιδιάσει την Σεαρά με κάθετο παιχνίδι στο χώρο (0-1), αλλά οι γηπεδούχοι αντέδρασαν άμεσα και πειστικά. Δεν κατάφερε η Ιτουάνο να περιορίσει την ορμή τους, τρυπήθηκε κάθετα η άμυνά της για το 1-1, σε γεμάτη περιοχή έγινε η ανατροπή και το 3-1 της ανάπαυλας διαμορφώθηκε με σουτ από τα 20 μέτρα.

Δεν είχε λύση στο μαρκάρισμα του αντίπαλου φορ που ολοκλήρωσε χατ-τρικ σε μετάβαση, γλίτωσε από μεγαλύτερο σκορ στο δεύτερο μέρος η “τρύπια” άμυνα της Ιτουάνο και δεν απείλησε ξανά μετά τη μείωση στο φινάλε.

ΙΤΟΥΑΝΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Over 5.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της!

* No Goal τα 5/8 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

ΜΠΟΤΑΦΟΓΚΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Σπόρτ Ρεσίφε. Ο Μανουέλ (6’) άνοιξε το σκορ για την Μποταφόγκο και ο Ρομπέρτο με πέναλτι (90+4’) ισοφάρισε για την Ρεσίφε.

Εξαιρετικός ο Ιούνιος για την Μποταφόγκο, τον έκλεισε αήττητη, με χρήσιμη ισοπαλία απέναντι σε ποιοτικότερο αντίπαλο, μετά από ένα εντυπωσιακό “καρέ” νικών, στις οποίες δέχθηκε μόλις ένα γκολ!

Το προηγούμενο Σάββατο εκμεταλλεύτηκε γκάφα του αντίπαλου στόπερ για να πάρει γρήγορο προβάδισμα στην αναμέτρηση. Στο ημίωρο άγγιξε το δεύτερο γκολ σε στατική φάση κι έβγαλε το πρώτο ημίχρονο δίχως απειλές για την εστία της.

Στο δεύτερο μέρος πιέστηκε από τους φιλοξενούμενους, αλλά καθαρή ευκαιρία δεν δέχθηκε πριν το πέναλτι ισοφάρισης στις καθυστερήσεις.