*Στον πρώτο γύρο: Μιρασόλ – Ιτουάνο 2-0

*Πέντε σερί under 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

➡️ Δείτε όλα τα ματς για παμε στοιχημα στο κουπόνι του Σαββάτου (07/09).

ΙΤΟΥΑΝΟ

Προηγούμενο ματς: Η Ιτουάνο έχασε 3-2 εκτός έδρας από την Σπορτ Ρεσίφε, αν και προηγήθηκε μόλις στο πρώτο λεπτό με τον Ζοσέ Άλντο. Αλλά στη συνέχεια δέχθηκε τρία τέρματα, με αυτογκόλ του Άντερσον στο 11’, και δύο από τον Ζε Ρομπέρτο, στο 71’ με πέναλτι και στο 86’. Απλά κατάφερε να μειώσει με τον Αλβάρο στις καθυστερήσεις. .

Η Ιτουάνο δεν μπόρεσε να διεκδικήσει κάτι καλό, αν και μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και πάλεψε, χάνοντας τελικά με 3-2 εκτός έδρας απο την Σπορτ Ρεσίφε.

Αυτή ήταν μόλις η δεύτερη ήττα της στους πέντε τελευταίου αγώνες, έχοντας και τρεις νίκες, ενώ οι ήττες ήρθαν από ομάδες που στοχεύουν στην άνοδο (Σπορτ Ρεσίφε, Νοβοριζοντίνο).

Αλλά ήταν και εκτός, γιατί στην έδρα της είναι αήττητη εδώ και έξι παιχνίδια, με τρεις νίκες και τρεις ισοπαλίες, παίζοντας και με αντιπάλους που διεκδικούν άνοδο, όπως είναι και η σημερινή της αντίπαλος!

Αυτή τη στιγμή, παρόλο που παραμένει εντός ζώνης υποβιβασμού, αν κερδίσει απόψε, θα βγει εκτός αυτής, αφού είναι στο -3 από θέση παραμονής.

Αν μείνει πάντως στην κατηγορία θα είναι μεγάλη ανταμοιβή της υπομονής της διοίκησης της, αφού ο Αλμπέρτο Βαλεντίμ είναι ένας από τους εννιά που δεν έχουν χάσει τη δουλειά τους στην κατηγορία, όμως σίγουρα αυτός που η ομάδα του είναι χαμηλότερα στη βαθμολογία!

Ιτουάνο Στατιστικά

*11/18 N/G εντός έδρας το 2024

*12/18 under 2,5 εντός έδρας το 2024

ΜΙΡΑΣΟΛ

Προηγούμενο ματς: H Μιρασόλ κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Αμέρικα Μινέιρο, με τέρμα του Ντελατόρε στο 11ο λεπτό.

Ξεπέρασε γρήγορα τα δύο συνεχόμενα παιχνίδια χωρίς νίκη η Μιρασόλ, κερδίζοντας μάλιστα σε ένα πολύ σημαντικό παιχνίδι, από τα λεγόμενα έξι βαθμών, με 1-0 εντός έδρας την Αμέρικα Μινέιρο.

Αυτή ήταν η έβδομη νίκη της στους 13 τελευταίους αγώνες, διάστημα στο οποίο έχει γνωρίσει και δύο ήττες. Μάλιστα ειδικά μακριά από την έδρα της, έχει τρεις νίκες και μία ισοπαλία στα τέσσερα πιο πρόσφατα.

Το θετικό είναι πώς την βοηθούν τα υπόλοιπα αποτελέσματα, επομένως είναι στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα, που οδηγεί στην άνοδο, ούσα στο +5 από την πέμπτη ομάδα πίσω της και στο -1 από την κορυφή.

Λογικά θα επιστρέψει κάτω από τα δοκάρια ο βασικός της γκολκίπερ, που έλειψε λόγω τιμωρίας, με το προηγούμενο να είναι μόλις το δεύτερο φετινό παιχνίδι που απουσίασε, με την ομάδα του να έχει χάσει το προηγούμενο. Αλλά αυτή τη φορά μέχρι που κράτησε και το μηδέν στην άμυνα.