Ιστορικό σκορ στο Κύπελλο: Η Κηφισιά συνέτριψε 14-0 τον Διαγόρα Ραχών

Ανανεώθηκε:
κηφισια-ιστορικο-σκορ-14-0-κυπελλο
Photo Credits: Intime Sports

Η Κηφισιά έγραψε ιστορία στο Κύπελλο Ελλάδας Betsson, συντρίβοντας τον Διαγόρα Ραχών Ικαρίας με το εκκωφαντικό 14-0. Βρείτε εδώ τα καλύτερα προγνωστικά στοιχήματος!

690 ΔΩΡΑ* ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ 🎁 Κωδικός PSCOMBO
pamestoixima 300x300

Το παιχνίδι, που διεξήχθη στον Ταύρο για τον δεύτερο γύρο της διοργάνωσης, είδε την ομάδα του Σεμπάστιαν Λέτο να πετυχαίνει ένα από τα μεγαλύτερα σκορ στην ιστορία του θεσμού.

Καταιγισμός γκολ από το πρώτο ημίχρονο

Η Κηφισιά ξεκίνησε δυναμικά, σημειώνοντας 8 γκολ μόλις στο πρώτο ημίχρονο. Ο Μάναλης ήταν ο πρωταγωνιστής, πετυχαίνοντας τέσσερα γκολ μέσα στα πρώτα 15 λεπτά (2′, 6′, 13′, 15′). Ακολούθησαν οι Μαζουλουξής (17′), Μίλερ (27′, 32′) και Ρότσα (42′) για το 8-0 του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος, οι Παντελίδης (47′, 58′), Σόουζα (51′), Μίλερ (53′), Ζόνιος (57′) και Κυριόπουλος (68′) ολοκλήρωσαν το σκορ στο 14-0.

Ιστορική επίδοση

Το 14-0 της Κηφισιάς αποτελεί την 5η μεγαλύτερη διαφορά στην ιστορία του Κυπέλλου Ελλάδας. Ισοφάρισε το 14-0 του Απόλλωνα Σμύρνης επί του ΑΟ Γαλάτσι το 1963/64. Το ρεκόρ κατέχει ο Απόλλων Σμύρνης με 23-0 επί της Νέας Μελανδίας τη σεζόν 1959/60.

Είναι αξιοσημείωτο ότι η τελευταία φορά που σημειώθηκε διψήφια διαφορά γκολ στο Κύπελλο ήταν το 2001, όταν ο Ολυμπιακός νίκησε 10-0 την Καλαμάτα.

Τι έκανε η Λάρισα;

Στα άλλα παιχνίδια της ημέρας, η ΑΕΛ επικράτησε εκτός έδρας της Θύελλας Κατσικάς με 3-0, με γκολ των Τριμμάτη (7′), Φίλιου (αυτογκόλ, 16′) και Πασά (59′).

Η εντυπωσιακή νίκη της Κηφισιάς δείχνει τη μεγάλη διαφορά δυναμικότητας που μπορεί να υπάρξει μεταξύ ομάδων διαφορετικών κατηγοριών στο Κύπελλο Ελλάδας, αναδεικνύοντας παράλληλα τη μαγεία αλλά και τις προκλήσεις του θεσμού.

✅ Στο Betarades.gr έχουμε τις κορυφαίες και αντικειμενικές αξιολογήσεις για όλες τις νόμιμες στοιχηματικές εταιρίες που λειτουργούν στην Ελλάδα!

Αν κάνεις εγγραφή σε αυτήν που σου αρέσει μέσα από τους Betarades, μας δίνεις το δικαίωμα να παρέμβουμε αν προκύψει κάποιο πρόβλημα. Απλώς, μας στέλνεις μέιλ στο support@betarades.gr ή μήνυμα στα Social Media.