*16η αγωνιστική

*Οι δύο ομάδες παίζουν πρώτη φορά μεταξύ τους

ΙΣΤΛΕΪ

Προηγούμενο ματς: H Ίστλεϊ έφερε 2-2 εκτός έδρας με την Ντάγκεναμ, σε αγώνα που προηγήθηκε, βρέθηκε να χάνει και ισοφάρισε στις καθυστερήσεις.

H Ίστλεϊ απέφυγε άλλη μία ήττα, με γκολ προς το τέλος, φέρνοντας τελικά ισοπαλία 2-2 εκτός έδρας απέναντι στην Ντάγκεναμ. Αλλά αυτή ήταν η τρίτη της ισοπαλία στα έξι τελευταία παιχνίδια που δεν έχει κάποια νίκη!

Όλα αυτά μετά το πολύ καλό της ξεκίνημα στη σεζόν, με 4/4 νίκες, έχοντας πλέον μόνο δύο νίκες στα 12 τελευταία παιχνίδια της.

Ειδικά στο γήπεδό της έχει δύο σερί ήττες και δεν κερδίζει εδώ και τρία παιχνίδια.

Σιγά – σιγά υποχωρεί στον βαθμολογικό πίνακα, ούσα πλέον στην 10η θέση του, στο -2 από την έβδομη και τελευταία που οδηγεί στα πλέι οφ ανόδου.

Στατιστικά

*6/8 G/G στα τελευταία παιχνίδια της.

*6/8 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

ΜΠΟΣΤΟΝ ΓΙΟΥΝ.

Προηγούμενο ματς: Η Μπόστον έχασε 1-2 εντός έδρας από την Φάιλντ, παρόλο που προηγήθηκε στην εκπνοή του ημιχρόνου.

H Μπόστον έχασε και από την Φάιλντ με 1-2 εντός έδρας, παρόλο που αυτή τη φορά σκόραρε πρώτη και μπήκε μπροστά στο σκορ.

Μετά το τελευταίο αποτέλεσμα έχει συμπληρώσει 11 σερί αγώνες χωρίς νίκη, με εφτά ήττες σε αυτό το διάστημα, ενώ τόσα παιχνίδια (11) έχει και χωρίς νίκη στο γήπεδό της, με εννιά ήττες αυτή τη φορά.

Είναι πάντα χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, εντός ζώνης υποβιβασμού, στο -6 από μία θέση παραμονής.

Ακόμη πάντως ο τεχνικός της, Ίαν Κάλβερχαουζ, αντέχει στον πάγκο του.