*Φάση των ομίλων στα προκριματικά του Euro U21 2025 που θα διεξαχθεί στην Σλοβακία. Οι 52 ομάδες χωριζονται σε εννέα ομίλους: Επτά των έξι και δύο των πέντε. Οι εννέα πρώτες και οι τρεις καλύτερες δεύτερες θα προκριθούν απευθείας στην τελική φάση της διοργάνωσης. Οι έξι εναπομείνασες δεύτερες θα προκριθούν στα πλέι οφ.

*Η αναμέτρηση διεξάγεται σε ουδέτερο έδαφος, στο Γκιόρ της Ουγγαρίας.

➡️ Δείτε όλα τα προγνωστικα στοιχηματος του Σαββάτου (07/09).

ΙΣΡΑΗΛ U21

Προηγούμενο ματς: Ήττα 1-5 από τη Γερμανία, για τα προκριματικά. Βρέθηκε πίσω με 0-4 (5′, 14′, 35′, 61′) και παρότι μείωσε με τον Γιεχοσούα στο 64ο λεπτό, δέχθηκε και πέμπτο τέρμα στις καθυστερήσεις.

Απογοητεύει πλήρως σε αυτά τα προκριματικά το Ισραήλ, καθώς παραμένει χωρίς βαθμό στα έξι παιχνίδια που έχει δώσει. Την Τετάρτη, υποδέχθηκε σε ουδέτερο έδαφος τη Γερμανία, κόντρα στην οποία δεν κατάφερε να δείξει ανταγωνιστικό και σαν αποτέλεσμα δεν απέφυγε τα χειρότερα, γνωρίζοντας την ήττα με 1-5. Είχε μειώσει προσωρινά στο σκορ σε 1-4.

Όντας ουραγός στον τέταρτο όμιλο, έχει χάσει και τυπικά τις όποιες ελπίδες του για πιθανή πρόκριση, οπότε και είναι αδιάφορο ουσιαστικά στα παιχνίδια που έχουν απομείνει. Την ερχόμενη Τρίτη (10/09) θα παίξει ως γηπεδούχος κόντρα στο Κόσοβο.

Ισραήλ U21 Στατιστικά

*Goal/Goal και Over 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια του.

*Δέχεται γκολ στα επτά τελευταία παιχνίδια του.

ΕΣΘΟΝΙΑ U21

Προηγούμενο ματς: Ισοπαλία 3-3 με τη Λετονία, σε φιλικό. Βρέθηκε πίσω με 0-2 (1′, 4′) και παρότι ισοφάρισε με τους Σαποβάλοβ (9′) και Τεεβάλι (πεν. 45′), δέχθηκε και τρίτο τέρμα στο 64′. Ισοφάρισε εκ νέου με τον Τεεβάλι στο 79ο λεπτό, για να ηττηθεί στα πέναλτι με 1-4.

Εξακολουθεί να αγνοεί τη νίκη σε αυτά τα προκριματικά η Εσθονία. Στο τελευταίο της παιχνίδι σε αυτά, στις 21 Νοεμβρίου, έπαιξε κόντρα στη Βουλγαρία, κόντρα στην οποία γνώρισε τη συντριβή με 6-0, έχοντας δεχθεί και τα έξι τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο.

Με μόλις ένα βαθμό στα έξι παιχνίδια που έχει δώσει, είναι πάνω μόνο από το Ισραήλ και χωρίς καμία ελπίδα πιθανής πρόκρισης. Την ερχόμενη Τρίτη (10/09) θα υποδεχθεί τη Γερμανία.

Τον περασμένο Ιούνιο, έδωσε δυο φιλικά παιχνίδια, στα οποία είχε μια νίκη 1-0 επί της Φινλανδίας και μια ισοπαλία 3-3 με τη Λετονία.