* 10η αγωνιστική.

* Under 2,5 οι 4/6 τελευταίες συναντήσεις τους.

* Από το 2020 έχει να νικήσει η Σάντα Φε εντός έδρας την Αλιάνσα, έκτοτε μετράει 0-1-2, έχει χάσει τα 2 πιο πρόσφατα.

ΣΑΝΤΑ ΦΕ

Προηγούμενο ματς: Νίκησε με 3-1 τη Φορταλέσα εκτός. Κέρδιζε με 3-0 με τα γκολ των Αλμπορνός (43’), Περλάσα (58’) και Μοσκέρα (79’), δέχτηκε γκολ από τον Παλάσιος στις καθυστερήσεις (90’+3).

Πέρασε και από το “Τέτσο” κόντρα στη Φορταλέσα και δείχνει ασταμάτητη. Το σκορ την αδικεί κιόλας, είχε μεγαλύτερη διαφορά, χαλάρωσε στο τέλος και δέχτηκε γκολ.

Με μίνιμουμ δύο λιγότερα ματς από κάθε άλλη στην κατηγορία, είναι εντός πρώτης οκτάδας, δείχνει ότι πολύ δύσκολα θα χάσει το εισιτήριο για τα πλέι οφ. Αν μάλιστα κερδίσει τα εξ αναβολής, θα βρεθεί στην πρώτη θέση, με “συγκατοίκηση” ή χωρίς.

Επιστρέφει μετά από πολύ καιρό στην έδρα της, το “Καμπίν”, θέλει τη νίκη και για να σπάσει την πρόσφατη παράδοση με την Αλιάνσα, η οποία δεν είναι καθόλου θετική για την ίδια.

Σάντα Φε Στατιστικά

* Δέχτηκε τουλάχιστον 1 γκολ σε καθένα από τα 4 τελευταία.

* G/G τα 4 τελευταία παιχνίδια της, τα 3 με over 2,5.

ΑΛΙΑΝΣΑ

Προηγούμενο ματς: Ήττα με 1-0 εντός έδρας από την Αμέρικα ντε Κάλι από το γκολ του Βεργκάρα στις καθυστερήσεις (90’+7).

Πάλεψε να πάρει το βαθμό της ισοπαλίας από την Αμέρικα, στο τέλος όμως λύγισε. Άδικο το αποτέλεσμα, έχασε από ένα απευθείας φάουλ, άξιζε το βαθμό της ισοπαλίας, αλλά βέβαια τίποτα περισσότερο από εκείνον, αφού αμφότερες δημιούργησαν ελάχιστες φάσεις και όχι σημαντικές.

Χαμηλά στη βαθμολογία, μαθηματικά πάντα ελπίζει για την πρώτη οκτάδα, είναι όμως οφθαλμοφανές πως δεν έχει την ποιότητα για να βρεθεί στα πλέι οφ. Σε παιχνίδια όπως αυτό στο “Καμπίν”, παίζει για να πάρει ό,τι περισσότερο μπορεί, θα την πανηγυρίσει την ισοπαλία αν εκείνη έρθει, θα είναι για την ίδια σαν μικρή νίκη.