* Επαναληπτικός της προημιτελικής φάσης. Σε περίπτωση συνολικής ισοπαλίας μετά την κανονική διάρκεια, ο νικητής θα προκύψει από τη διαδικασία των πέναλτι, χωρίς παράταση.

* Πλην του πρώτου ματς, στο οποίο έμεινε στο 0-0 (19/09), οι δύο ομάδες δεν έχουν συναντηθεί στο παρελθόν.

ΙΝΤΕΠΕΝΤΙΕΝΤΕ ΜΕΝΤΕΓΙΝ (Κολομβία)

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε στο πρωτάθλημα από την Τολίμα με 0-1 από το γκολ του Νιέτο στις καθυστερήσεις (90’+4).

Έπαιξε με αλλαγές κόντρα στην Τολίμα και στο τέλος το πλήρωσε δεχόμενη γκολ. Στάθηκε καλά πάντως, με δεδομένο ότι δεν τους είχε καν στην αποστολή τους βασικούς, δεν μπορούσε να κάνει πολλά περισσότερα απέναντι σε μια ισχυρή αντίπαλο που ήταν και πολύ πιο “φρέσκια”.

Ο στόχος της αυτή τη στιγμή είναι να περάσει στα ημιτελικά του Σουνταμερικάνα μετά από πολλά χρόνια. Το 0-0 στο πρώτο ματς έκανε τον Ρεστρέπο και τους παίκτες του να το πιστεύουν ακόμα περισσότερο και να αφήσουν εντελώς σε δεύτερη μοίρα το πρωτάθλημα, όπου κινδυνεύουν να μείνουν πάλι, εκτός πλέι οφ.

Ξεσηκωμός και στον κόσμο, το “Ατανάσιο” αναμένεται να είναι γεμάτο και το κλίμα αναμένεται εκρηκτικό ώστε να βοηθηθεί η ομάδα να πάρει την πρόκριση. Επιστρέφει ο χαφ Ντιέγο Μορένο, τραυματίστηκε ο επιθετικός Χέρσον Γκονσάλες.

Ιντεπεντιέντε Μεντεγίν Στατιστικά

* Χωρίς νίκη στα 3 τελευταία, με την ήττα από την Τολίμα έσπασε μίνι σερί ισοπαλιών.

* Τρέχει σερί 5 under 2,5, τα 4 με N/G.

ΛΑΝΟΥΣ (Αργεντινή)

Προηγούμενο ματς: Ήττα με 3-0 από την Ουρακάν εκτός για το πρωτάθλημα, από τα γκολ των Σονιόρα (6’), Ετσεβερία (52’) και Ραμίρες (54’).

Το “θυσίασε” πλήρως το παιχνίδι με την Ουρακάν, όπως αναμενόταν. Στην αρχή των ημιχρόνων η αντίπαλος μπήκε πολύ δυνατά, στο πρώτο προηγήθηκε, στο δεύτερο το τελείωσε. Οι παίκτες του Σιελίνσκι έκαναν κάποιες προσπάθειες για να μειώσουν έστω, ούτε αυτό δεν κατάφεραν.

Όχι σε καλή κατάσταση, όπως φάνηκε και από το 0-0 με την Ιντεπεντιέντε Μεντεγίν στο πρώτο ματς. Τελευταία έχει γίνει και αναποτελεσματική στην επίθεση, δεν σκοράρει εύκολα, έχει πετύχει μόνο ένα γκολ στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της, εντός έδρας, κόντρα στην Ουνιόν Σάντα Φε.

Επιστρέφουν όσοι προφυλάχθηκαν στο παιχνίδι με την Ουρακάν, με εξαίρεση τον στόπερ Λουσιάτι.

Λανούς Στατιστικά

* Χωρίς νίκη στα 5 τελευταία, με την ήττα από την Ουρακάν διακόπηκε σερί 4 ισοπαλιών.