2η αγωνιστική

*Τρίτος γύρος της προκριματικής φάσης του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2026 στη ζώνη της Ασίας. Τρεις όμιλοι των έξι ομάδων, με τις δύο πρώτες κάθε ομίλου να παίρνουν την πρόκριση για τη τελική φάση του Μουντιάλ, ενώ 3η και 4η θέση προκρίνονται στη τέταρτη φάση.

*Δείτε τα Προγνωστικά Στοιχήματος της Τρίτης (10/09)!

*Μία φορά έχουν αναμετρηθεί εντός δεκαετίας, με την Αυστραλία να πανηγυρίζει εντός έδρας νίκη με σκορ 4-0.

ΙΝΔΟΝΗΣΙΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Σαουδικής Αραβίας με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 1ης αγωνιστικής για τη τρίτη φάση των προκριματικών του Μουντιάλ 2026. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Ορατμάντζεον στο 19’, όμως ισοφαρίστηκαν από το Αλ Τζουγαϊρ στο 45+3’.

Αποτελεσματική εμφάνιση και σημαντικός βαθμός για την Ινδονησία. Κατάφερε να προηγηθεί σχετικά νωρίς, όμως στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου υπέκυψε, δεχόμενη την ισοφάριση. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πίεσαν έντονα, αλλά τους κράτησε μακριά από την εστία της ως το τέλος.

Πήρε ψυχολογία ύστερα από το βαθμό που απέσπασε στην πρεμιέρα και σήμερα φιλοξενεί ένα εκ των φαβορί του ομίλου, θέλοντας φυσικά να αποσπάσει ένα αντίστοιχο αποτέλεσμα. Είναι μαχητική, το απέδειξε, επικίνδυνη όταν βρίσκει χώρους, αλλά σε γενικές γραμμές δυσκολεύεται να βρει δίχτυα, ειδικά απέναντι σε πολύ πιο δυνατές ομάδες.

Ινδονησία Στατιστικά

*Με No Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον του Μπαχρέιν με σκορ 0-1, στα πλαίσια της 1ης αγωνιστικής για τη τρίτη φάση των προκριματικών του Μουντιάλ 2026. Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες σκόραρε ο Σούταρ με αυτογκόλ στο 89’.

Μέτρια εμφάνιση και ήττα στο τέλος για την Αυστραλία. Αν και είχε τον έλεγχο του αγώνα, δημιουργώντας αρκετές ευκαιρίες και απειλώντας την αντίπαλη εστία, δεν μπόρεσε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα. Αντιθέτως στα τελευταία λεπτά δέχθηκε το καθοριστικό γκολ σε μια από τις ελάχιστες ευκαιρίες των φιλοξενούμενων.

Αντίδραση και άμεση επιστροφή στις νίκες θέλει να πετύχει, περνώντας από έδρα της πιο αδύναμης Ινδονησίας. Σίγουρα θα χρειαστεί μεγαλύτερη αποτελεσματικότητα επιθετικά, καθώς αυτός ήταν ο κύριος λόγος στην ήττα της πρεμιέρας. Θα προσπαθήσει να επιβάλλει το ρυθμό της, όπως συνηθίζει άλλωστε κόντρα σε ομάδες με χαμηλότερη δυναμική, ψάχνοντας το γρήγορο γκολ που θα της λύσει τα πόδια.