* 17η αγωνιστική

* Η Γουχάν δέχτηκε τουλάχιστον 1 γκολ σε καθένα από τα 3 τελευταία μεταξύ τους.

* Στον πρώτο γύρο: Ναντόνγκ-Γουχάν 1-3 (09/03)

ΓΟΥΧΑΝ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με 0-2 από τη Σανγκάι Πορτ εντός με τα γκολ των Όσκαρ (14’) και Βάργκας (36’).

Δεύτερη σερί ήττα μετά από εκείνη στο κύπελλο από την κατώτερη Γκουάντσι. Αυτή τη φορά ήταν μάλλον αναμενόμενο το αποτέλεσμα, αντιμετώπιζε τη Σανγκάι Πορτ, η οποία είναι πρωτοπόρος.

Σαφώς πιο εύκολο το έργο της κόντρα στη Ναντόνγκ, θεωρητικά είναι το πιο βατό παιχνίδι της σεζόν, εντός έδρας κόντρα στην ουραγό της βαθμολογίας. Τη χρειάζεται τη νίκη, με τα τελευταία αποτελέσματα έχει υποχωρήσει πολύ βαθμολογικά.

Γουχάν Στατιστικά

* Δέχτηκε πρώτη γκολ στα 4/5 τελευταία.

* Στα 5 τελευταία μετράει 4 ήττες και μόνο 1 νίκη επί της Κινγκντάο με 1-0.

ΝΑΝΤΟΝΓΚ

Προηγούμενο ματς: Ισοπαλία με την Τιανζίν με 1-1. Προηγήθηκε με τον Γιονγκτάο (45’), ισοφαρίστηκε με τον Σκόριτς (90’+5).

Βαθμός που έχει σημαντική αξία, αλλά περίμενε κάτι περισσότερο από τη στιγμή που προηγήθηκε και είχε το προβάδισμα μέχρι το τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων. Αν κρατούσε το τρίποντο, θα είχε προσπεράσει έστω στην ισοβαθμία την Κινγκντάο, ξεκολλώντας από την τελευταία θέση.

Ελπίζει πως αν μη τι άλλο θα μπορέσει να παραμείνει αήττητη στην Τιάνζιν και να μειώσει κι άλλο την απόσταση από τις υπόλοιπες ομάδες. Ο βαθμός δεν της αρκεί να προσπεράσει την Κινγκντάο ή τη Μεϊζού, όμως δεν μπορεί να έχει και μεγαλύτερες απαιτήσεις όταν έχει μόλις ένα “διπλό” σε οκτώ εκτός έδρας παιχνίδια.