*13η αγωνιστική

*6/7 N/G μαζί με under 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΓΟΥΟΛΣΟΛ

Προηγούμενο ματς: Η Γουόλσολ κέρδισε 1-4 εκτός έδρας την Γκρίμσμπι, με όλα τα γκολ να μπαίνουν στο δεύτερο ημίχρονο! Βρέθηκε να χάνει 0-3 από τα τέρματα των Ματ (56’), Τζέλις (69’), Λόου (74’), μείωσε με τον Γουίλσον στο 87’, αλλά σκόραρε και τέταρτο στις καθυστερήσεις με τον Τζόνσον.

Η Γουόλσολ πέτυχε πολύ μεγάλη και σημαντική νίκη, επικρατώντας 1-4 εκτός έδρας της Γκρίμσμπι. Αυτή ήταν η πρώτη της έπειτα από δύο αγώνες που δεν τα είχε καταφέρει.

Στην έδρα της έχασε μόνο τον πιο πρόσφατο αγώνα που έπαιξε εκεί, αλλά ήταν ισοδύναμος με όλους μαζί, αφού ηττήθηκε με σκορ 2-6 (!) από την Φλίτγουντ.

Με τα τέσσερα γκολ που σκόραρε, διαθέτει την καλύτερη επίθεση της κατηγορίας. Γι’ αυτό και διατηρείται ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στην τρίτη θέση του, αλλά τελευταία που εξασφαλίζει απευθείας άνοδο, ισόβαθμη με τη Νοτς Κάουντι που είναι τέταρτη, έχοντας καλύτερη διαφορά τερμάτων.

Γουόλσολ Στατιστικά

*Δύο σερί over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

*4/5 Ν/G στα τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΚΑΡΛΑΪΛ

Προηγούμενο ματς: Η Καρλάιλ έφερε 1-1 εντός έδρας με την Χάρογκεϊτ, ισοφαρίζοντας με τον Άρμστρονγκ στο 44’ το τέρμα που δέχθηκε από τον Ντέιλι στο 39ο λεπτό.

Η Καρλάιλ, παρόλο που άλλαξε πρόσφατα προπονητή, δεν έχει δει κάποια αισθητή βελτίωση. Τουλάχιστον δεν έχασε στον τελευταίο της αγώνα, φέρνοντας 1-1 εντός έδρας απέναντι στην Χάρογκεϊτ.

Έφτασε λοιπόν τα έξι σερί παιχνίδια χωρίς νίκη, με δύο ισοπαλίες σε αυτό το διάστημα, πετυχαίνοντας τουλάχιστον ένα γκολ, κάτι που της έλειπε τώρα τελευταία.

Γενικώς έχει 11 ήττες σε 15 παιχνίδια μέσα στη σεζόν, και πάλι καλά που έχει και δύο νίκες, οι οποίες της δίνουν κάποιους βαθμούς, αλλά πλέον ούτε αυτοί είναι αρκετοί!

Ανέβηκε μία θέση, είναι πλέον προτελευταία, αλλά πάλι με τη χειρότερη άμυνα της κατηγορίας και στο +1 μόλις από την ουραγό. Τουλάχιστον είναι σε απόσταση βολής, στο -2 συγκεκριμένα, από μία θέση παραμονής.