*9η αγωνιστική

*Τρία σερί N/G & Under 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας σήμερα 01/10!

ΓΟΥΟΛΣΟΛ

Προηγούμενο ματς: Η Γουόλσολ κέρδισε 4-0 εντός έδρας την Κόλτσεστερ, αν και το σκορ είναι λίγο παραπλανητικό. Προηγήθηκε μόλις στο 39’ με τον Τζέλις και το παιχνίδι ήταν ανοιχτό ως το 79’, όταν ο Άντομαχ έκανε το 2-0, με τον Ίαρινγκ στα τελευταία λεπτά να σκοράρει δύο τέρματα ακόμη (89’, 92’).

Η Γουόλσολ διέσυρε με 4-0 εντός έδρας την Κόλτσεστερ, έστω και αν το σκορ την κολακεύει εξαιρετικά, αυτό είναι που μετράει και μένει στο τέλος. Συνεχίζει το πολύ καλό ξεκίνημα στη φετινή σεζόν, αφού συμπλήρωσε πέντε σερί αγώνες χωρίς ήττα, με τέσσερις νίκες σε αυτό το διάστημα και μοναδική “κηλίδα”, την ισοπαλία με τη Λέστερ, όπου αποκλείστηκε στα πέναλτι!

Βέβαια στην έδρα της παραμένει αήττητη σε 90λεπτο, με έξι νίκες σε οκτώ αγώνες, ενώ και στο πρωτάθλημα έχει έξι νίκες και δύο ήττες, χωρίς καμία ισοπαλία ως τώρα!

Διατηρείται επομένως ψηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στην 2η θέση του, στο -1 από την κορυφή, έχοντας δεχθεί μόλις τέσσερα γκολ, ποντάροντας πολλά στην άμυνα της. Και είναι στο +3 από την τέταρτη θέση που δεν εξασφαλίζει απευθείας άνοδο.

Γουόλσολ Στατιστικά

*5/7 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

*4/6 Ν/G στα τελευταία παιχνίδια της, τρία σερί στα πιο πρόσφατα.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΦΛΙΤΓΟΥΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Φλίτγουντ πέρασε με άνεση και επιβλητικά από την έδρα της Τσέλτεναμ, με δύο γκολ του Βίρτουε – Θικ (5’, 51’), στις αρχές κάθε ημιχρόνου, ενώ είχε και δύο δοκάρια.

Η Φλίτγουντ επέστρεψε στις νίκες, αλλά κυρίως στις καλές εμφανίσεις, επικρατώντας με 0-2 εκτός έδρας της Τσέλτεναμ. Αυτή ήταν η δεύτερη νίκη της στα έξι τελευταία παιχνίδια, όμως ήρθε και πάλι μακριά από την έδρα της, όπως και η προηγούμενη.

Γενικώς σε πέντε παιχνίδια εκτός ως τώρα, έχασε μόνο από την Γουίμπλεντον σε 90λεπτο, έχοντας δύο νίκες και δύο ισοπαλίες.

Είναι ακόμη στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 10η θέση του, πλησιάζοντας λίγο πιο κοντά, στο -1 συγκεκριμένα, την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφ ανόδου. Αλλά έχει και έναν αγώνα λιγότερο.