14η αγωνιστική

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΓΟΥΙΚΟΜΠ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Μπέρτον με σκορ 2-3, στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Κοντουά στο 16’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Νταντόμο στο 34’. Το 1-2 πέτυχε ο Λέιχι στο 53’ και το 2-2 ο Γουέμπστερ στο 63’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ουντό στο 81’.

Ακόμα μία καλή εμφάνιση και ένα ακόμα νικηφόρο αποτέλεσμα για τη Γουίκομπ. Προηγήθηκε σχετικά νωρίς, όμως στη συνέχεια δέχθηκε το γκολ της ισοφάρισης. Στην επανάληψη πήρε ξανά κεφάλι στο σκορ, όμως λίγο αργότερα υπέκυψε και πάλι. Εν τέλη στα τελευταία λεπτά πέτυχε το καθοριστικό γκολ.

Ασταμάτητη μοιάζει αυτή την περίοδο, έδωσε συνέχεια στο αήττητο σερί της και πλέον φτάνει τα πέντε παιχνίδια (4-1-0). Εννέα ματς χωρίς ήττα στα πρωτάθλημα (7-2-0), βρίσκεται στη 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα, στο -1 από τη 2η Ρέξαμ, έχοντας ένα ματς λιγότερο, καθώς και στο -5 από την κορυφή. Σκοράρει ασταμάτητα, ενώ ακόμα και που δέχεται συχνά γκολ, δεν φαίνεται να την πτοεί σε καμία περίπτωση.

Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΛΕΙΤΟΝ ΟΡΙΕΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Ρόδεραμ με σκορ 1-0, στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σκόραρε ο Χέιπι στο 68’.

Καλή εμφάνιση και νίκη για τη Λέιτον Όριεντ. Δημιούργησε ευκαιρίες, απείλησε με αρκετές από αυτές και κατάφερε στην επανάληψη να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα, διατηρώντας το υπέρ της προβάδισμα ως το τέλος.

Με ανεβασμένη ψυχολογία έρχεται στο παιχνίδι, όμως το έργο της αναμένεται ιδιαίτερα δύσκολο, καθώς αντιμετωπίζει την πιο φορμαρισμένη ομάδα του πρωταθλήματος. Σε γενικές γραμμές δεν πείθει με την εικόνα της, μετράει μόλις μία νίκη στα εφτά τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης, ενώ μόλις σε δύο δεν δέχθηκε γκολ.