10η αγωνιστική

*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΓΟΥΙΚΟΜΠ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Μπάρνσλεϊ με σκορ 2-2, στα πλαίσια της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Λουμπάλα στα 47’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Χάμπφρις στο 58’. Το 1-2 πέτυχε ο Κονέ στο 85’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ρόμπερτς στο 89’.

Το τρίποντο μέσα από τα χέρια της έχασε η Γουίκομπ. Μέτριο πρώτο μέρος χωρίς ιδιαίτερες ευκαιρίες για τις δύο ομάδες. Στην επανάληψη κατάφερε να προηγηθεί δύο φορές, όμως στα τελευταία λεπτά οι γηπεδούχοι βρήκαν τρόπο να φέρουν ξανά το παιχνίδι στα ίσα.

Θετικό μπορεί να θεωρηθεί και αυτό το αποτέλεσμα για κείνη, αν και ως τα τελευταία λεπτά κρατούσε τη νίκη στα χέρια της. Παρ’ όλα αυτά έδωσε συνέχεια στο αήττητο σερί που «τρέχει» εδώ και έξι αγωνιστικές στο πρωτάθλημα, σκοράροντας για ακόμα μία φορά. Έδειξε βέβαια πως παραμένει επιρρεπής στα μετόπισθεν, καθώς δεν έχει κρατήσει ανέπαφη την εστία της σε κανένα από τα εφτά πρόσφατα παιχνίδια της.

Γουίκομπ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 5/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 5/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΚΡΟΟΥΛΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Μάνσφιλντ, στα πλαίσια της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Γκρέγκορι στο 12’ και το τελικό 0-2 διαμόρφωσε ο Γουέιν στο 90+2’.

Μέτρια εμφάνιση και ήττα για την Κρόουλι. Αν και είχε ευκαιρίες, απείλησε ελάχιστα την αντίπαλη εστία. Έμεινε από νωρίς πίσω στο σκορ, ενώ στις καθυστερήσεις του ματς άφησε κενά, ψάχνοντας το γκολ της ισοφάρισης, με αποτέλεσμα να δεχθεί ακόμη ένα.

Δεν ήταν το ντεμπούτο που θα ήθελε ο Ρομπ Έλιοτ στη τεχνική της ηγεσία και σήμερα ψάχνει αντίδραση προκειμένου να πάει στη διακοπή των εθνικών ομάδων με ανεβασμένη ψυχολογία. Δεν είναι σε καλή κατάσταση, συνεχίζει να έχει πολλά προβλήματα στα μετόπισθεν, ενώ παράλληλα απέτυχε να βρει δίχτυα στα δύο πρόσφατα παιχνίδια της, προσθέτοντας περισσότερους προβληματισμούς στο νέο της προπονητή.