*Φάση των ομίλων του Λιγκς Καπ. Μονή αναμέτρηση, σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί απευθείας η διαδικασία των πέναλτι, με τη νικήτρια να παίρνει έναν έξτρα βαθμό.

*Προκρίνονται οι δύο πρώτες κάθε ομίλου.

*Ο αγώνας διεξάγεται στην έδρα της φιλοξενούμενης.

*Είναι η πρώτη φορά που θα αναμετρηθούν.

ΤΣΙΒΑΣ ΓΟΥΑΔΑΛΑΧΑΡΑ (LIGA MX)

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Μαζατλάν, στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Κόουελ στο 51’ και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Γκονζάλεζ στο 79’.

Καλή εμφάνιση και δεύτερη σερί νίκη για τη Τσίβας Γουαδαλαχάρα. Είχε τον έλεγχο του ματς, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να σκοράρει δύο φορές στο δεύτερο ημίχρονο. Αμυντικά ήταν σταθερή, διατηρώντας το μηδέν παθητικό.

Συνέχεια στις καλές εμφανίσεις και τα θετικά αποτελέσματα θέλει να δώσει, ξεκινώντας με το «δεξί» τις υποχρεώσεις της στο Λιγκς Καπ. Τυπικά γηπεδούχος, αφού όλες οι αναμετρήσεις διεξάγονται στα γήπεδα των Η.Π.Α.. Είναι ανεβασμένη, προέρχεται από δύο σερί νίκες στο πρωτάθλημα και μπορεί να εκμεταλλευτεί τις αμυντικές αδυναμίες των φιλοξενούμενων, ώστε να βρει πιο εύκολα το δρόμο προς τα δίχτυα.

Τσίβας Γουαδαλαχάρα Στατιστικά

*Με No Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΣΑΝ ΧΟΣΕ ΕΡΘΚΟΥΕΙΚΣ (MLS)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Μινεσότα, στα πλαίσια του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Μπίσον με αυτογκόλ στο 38’ και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο Χλόνγκουεϊν στο 75’.

Κακή εμφάνιση και ήττα για τη Σαν Χοσέ Έρθκουεϊκς. Σαν να μην μπήκε ποτέ στον αγωνιστικό χώρο ήταν η εικόνα της, αφού απείλησε ελάχιστα την αντίπαλη εστία. Η άμυνά της υπέκυψε εύκολα στην πίεση των γηπεδούχων, δεχόμενη γκολ και στα δύο ημίχρονα.

Αντίδραση θέλει να βγάλει ύστερα από τις διαδοχικές ήττες των τελευταίων αγωνιστικών. Είναι σε τραγική κατάσταση, δέχεται γκολ με τεράστια ευκολία, ενώ παράλληλα δυσκολεύεται αρκετά να βρει εξίσου δίχτυα, με αποτέλεσμα να μετράει μόλις μία νίκη στα δεκτέσσερα τελευταία παιχνίδια της.