*10η αγωνιστική

* Η Ντόνκαστερ κέρδισε στις δύο τελευταίες επισκέψεις της στο γήπεδο της Γκρίμσμπι, σε συνδυασμό και με over 2,5.

ΓΚΡΙΜΣΜΠΙ

Προηγούμενο ματς: H Γκρίμσμπι κέρδισε 0-1 εκτός έδρας την Τζίλιγχαμ, με τέρμα του Γκριν στο 21ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η Γκρίμσμπι όχι μόνο πέτυχε τρίτη συνεχόμενη νίκη, δεύτερη σερί μακριά από την έδρα της, το κατάφερε στο γήπεδο της πρωτοπόρου Τζίλιγχαμ, με 0-1! Κάτι που είχε να πετύχει από τον Απρίλιο του 2022, όταν αγωνιζόταν στη χαμηλότερη κατηγορία, στη Νάσιοναλ Λιγκ, εκεί που πρωταγωνιστούσε!

Μένει να φανεί αν μπορεί να μεταφέρει και στην έδρα της το καλό σερί και να το διευρύνει, έχοντας ως τώρα τρεις νίκες και δύο ήττες σε έξι αγώνες στο γήπεδό της.

Αυτά τα αποτελέσματα την ανέβασαν στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα, ισόβαθμη με άλλες τρεις ομάδες, δύο εκ των οποίων είναι εντός πρώτης επτάδας και θέσεων που οδηγούν στα πλέι οφ για την άνοδο. Μάλιστα πλησίασε στο -3 την τρίτη θέση που εξασφαλίζει απευθείας άνοδο, χωρίς να είναι και πολύ μακριά από την κορυφή, μόλις στο -4!

Γκρίμσμπι Στατιστικά

*7/11 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

*8/11 G/G στα τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΝΤΟΝΚΑΣΤΕΡ

Προηγούμενο ματς: Η Ντόνκαστερ κέρδισε 1-0 εντός έδρας την Μπάροου, με τέρμα του Κλίφτον στο 81ο λεπτό και ενώ είχε νωρίτερα δοκάρι.

Η Ντονκάστερ επέστρεψε στις νίκες έπειτα από τέσσερις αγώνες, στους οποίους είχε τρεις ήττες, κερδίζοντας με 1-0 εντός έδρας την Μπάροου.

Αλλά μακριά από την έδρα της έχει κερδίσει μόνο την Πορτ Βέιλ στο πρωτάθλημα, έχοντας και δύο ήττες και μία ισοπαλία στις αναμετρήσεις της εκτός για τον συγκεκριμένο θεσμό.

Ακόμη διατηρείται εντός θέσεων που οδηγούν στα πλέι οφ για την άνοδο, στην έκτη θέση για την ακρίβεια, στο -2 από την πρώτη τριάδα και τις θέσεις απευθείας ανόδου, ενώ είναι στο +2 από την όγδοη που δεν οδηγεί πουθενά.