*2η αγωνιστική

*Under 2,5 στα έξι τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

➡️ Τα Προγνωστικά Ελβετίας σήμερα.

ΓΚΡΑΣΧΟΠΕΡΣ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (2-1) από τη Λουγκάνο. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με Μοράντι (25′ πεν.), τα δεδομένα ανέτρεψαν οι Πρζιμπίλκο (61′) και Μπισλίμι (90+2′).

Δημιούργησε την πρώτη μεγάλη ευκαιρία στην έδρα της Λουγκάνο μόλις στο 2′, άνοιξε το σκορ στο 25′ και λίγο έλειψε να κάνει το 2-0 δύο λεπτά αργότερα με μακρινή λόμπα του Μαμπίλ. Η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη για την Γκρασχόπερς που εξαφανίστηκε επιθετικά στο δεύτερο ημίχρονο και πλήρωσε την αμυντική αδράνειά της στις καθυστερήσεις.

Ξεκίνημα με το αριστερό στο πρωτάθλημα για το συγκρότημα του Σάλιμπαουμ που πανηγύρισε μόλις μία νίκη στις 21 τελευταίες αναμετρήσεις με τη Λουκέρνη (οχτώ ισοπαλίες, 12 ήττες), ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης: Στις 13 Μαΐου 2023 με 2-0 εντός έδρας. Αποκτήθηκε με ελεύθερη μεταγραφή απ’ την Κολωνία ο Σμιτζ (ΑΜ).

ΓΚΡΑΣΧΟΠΕΡΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*GG στα 2/3 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΛΟΥΚΕΡΝΗ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (2-1) από τη Σερβέτ. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με Κουτέσα (4′) και Ρουϊγιέ (58′), προτού διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα ο Βίλιγκερ στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Κατώτερη των προσδοκιών παρουσιάστηκε η Λουκέρνη στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος μπροστά στο κοινό της. Βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο με το καλημέρα απ’ τη Σερβέτ, καταφέρνοντας απλά να πετύχει το γκολ της τιμής στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.

Ταξιδεύει στην έδρα της Γκρασχόπερς με σύμμαχο την παράδοση. Παραμένει αήττητη στις τέσσερις τελευταίες μεταξύ τους αναμετρήσεις (4-1-0), ανεξαρτήτως έδρας και διοργανωσης (σ.σ. κράτησε το μηδέν στις τρεις). Στις έντεκα τελευταίες επισκέψεις της στο “Letzigrund” έχει απολογισμό 7-3-1.