*20η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Νταεγκού – Γκίμτσεον Σανγκγού 0-1

* Πέντε σερί under 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΓΚΙΜΤΣΕΟΝ ΣΑΓΚΜΟΥ

Προηγούμενο ματς: Η Γκίμτσεον Σάγκμου κέρδισε 2-0 εντός έδρας την Νταετζεόν Σίτιζεν, με δύο γκολ του Τσόι – Γκι Γιουν, στι 77’ και στο 90ο λεπτό.

Η Γκίμτσεον Σάγκγμου ζορίστηκε αρκετά, αλλά προς το τέλος βρήκε όχι απλά ένα, αλλά και δύο γκολ, από τον ίδιο παίκτη, κερδίζοντας με 2-0 εντός έδρας την Ντάετζον Σίτιζεν.

Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη νίκη της, τρίτο σερί παιχνίδι που δεν χάνει. Γενικώς στα 16 τελευταία παιχνίδια της έχασε μόνο από την Γκουανγκζού εκτός έδρας! Με εφτά νίκες σε αυτό το διάστημα, έχει ανέβει στην δεύτερη θέση, στο -2 από την κορυφή και την Ουλσάν.

Βέβαια γι’ αυτήν είναι ουσιαστικά ή τίτλος ή τίποτα! Και αυτό καθώς είναι η ομάδα του στρατού και δεν μπορεί να παίξει σε κάποιο διασυλλογικό πρωτάθλημα της Ασίας.

Στο γήπεδό της έχασε τον πρώτο αγώνα της το 2024, από την Ουλσάν, αλλά από τότε έχει εφτά νίκες και δύο ισοπαλίες στα υπόλοιπα παιχνίδια που παραμένει αήττητη. Και διαθέτει την δεύτερη καλύτερη άμυνα του πρωταθλήματος.

Γκίμτσεον Σάγκμου Στατιστικά

*5/10 G/G εντός έδρας το 2024.

*5/10 over 2,5 εντός έδρας το 2024.

ΝΤΑΕΓΚΟΥ

Προηγούμενο ματς: Η Νταεγκού έχασε 1-0 εκτός έδρας από την Ούλσαν, με τέρμα του Μπόγιανιτς στο 38ο λεπτό.

Η Νταεγκού πάλεψε, αλλά έχασε με 1-0 στο γήπεδο της πρωτοπόρου Ουλσάν και σήμερα αντιμετωπίζει τη δεύτερη του βαθμολογικού πίνακα, πάλι μακριά από την έδρα της!

Εκεί, δηλαδή στο “δρόμο”, έχει τρεις συνεχόμενες ήττες, όλες χωρίς να σκοράρει! Βέβαια έχει πετύχει και δύο νίκες το 2024 εκτός, αμφότερες με το ίδιο σκορ, 1-2, αλλά απέναντι σε αντιπάλους σχετικά στα μέτρα της (Σεούλ, Γκουανγζού).

Είναι στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, μένοντας λίγο πιο πίσω, στο -4 συγκεκριμένα, από την πρώτη εξάδα και τις θέσεις που θα οδηγήσουν στην διεκδίκηση του τίτλου και κάποιων εισιτηρίων για διασυλλογικές διοργανώσεις, γλιτώνοντας την και από πιθανές περιπέτειες σχετικά με την παραμονή της. Και είναι μία από τις ομάδες που έχει τη χειρότερη επίθεση της κατηγορίας.