* 13η αγωνιστική

*Τρία σερί G/G & Over 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΓΚΕΪΤΣΧΕΝΤ

Προηγούμενο ματς: Η Γκέιτσχεντ κέρδισε 1-3 εκτός έδρας την Σάουθεντ, ανοίγοντας το σκορ με τον Μπάτερφιλντ στο 12’, πριν ισοφαριστεί από τον Σκοτ – Μόρις στο 32’. Αλλά πήρε εκ νέου προβάδισμα με πέναλτι του Χάναντ στο 53’ και σφράγισε τη νίκη με τέρμα του Ράντκλιφ στο 70’.

Η Γκέιτσχεντ κέρδισε με 1-3 εκτός έδρας την Σάουθεντ, πετυχαίνοντας δεύτερη συνεχόμενη νίκη, έπειτα από τις δύο σερί ήττες που είχε στα προηγούμενα παιχνίδια της και οι οποίες είναι και οι μοναδικές που έχει γνωρίσει στη σεζόν, μία εντός και μία εκτός!

Έχει βρεθεί στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα, στο -4 από την κορυφή, αλλά και στο +4 από την όγδοη θέση, έχοντας και αγώνα λιγότερο.

Αλλά το χειρότερο γι’ αυτήν είναι πώς από το πουθενά ψάχνει πάλι προπονητή! Ο Ρομπ Έλιοτ αποφάσισε να την αφήσει για να πάει στην Κρόουλι, δύο κατηγορίες υψηλότερα. Μέχρι να βρεθεί αντικαταστάτης του, χρέη υπηρεσιακού θα εκτελεί ο Μπεν Κλαρκ.

Γκέιτσχεντ Στατιστικά

*7/11 G/G στα τελευταία παιχνίδια της

*7/10 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της.

ΓΟΥΙΛΝΤΣΤΟΟΥΝ

Προηγούμενο ματς: H Γουίλντστοουν έφερε 2-2 εκτός έδρας με την Χάλιφαξ, παρόλο που προηγήθηκε δύο φορές. Την πρώτη με πέναλτι του Άσφορντ στο 35’ και τη δεύτερη με τον Ομπιέρο στο 60’, αλλά ισοφαρίστηκε από πέναλτι του Χότι στο 52’ και από τον Πιου στις καθυστερήσεις, έχοντας μείνει με 10 παίκτες μετά το 73ο λεπτό.

Η Γουίλντστοουν παρέμεινε για έβδομο σερί παιχνίδι χωρίς νίκη, αλλά τουλάχιστον δεν έχασε κιόλας, ξανά, φέρνοντας 2-2 εκτός έδρας με την Χάλιφαξ, σε έναν αγώνα που προηγήθηκε δύο φορές!

Αλλά και γενικώς έχει κερδίσει μόνο μία αναμέτρηση της την φετινή σεζόν, απέναντι στην Φάιλντ εντός, ενώ δεν έχει νίκη μακριά από την έδρα της, αλλά με τέσσερις ισοπαλίες στους έξι αγώνες που έχει δώσει.

Γι’ αυτό και είναι χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, εντός ζώνης υποβιβασμού, σε απόσταση βολής, στο -2 συγκεκριμένα, από τις θέσεις παραμονής.