*25η αγωνιστική

*Σε προηγούμενους γύρους: Ουλσάν – Τζετζού 3-1, Τζετζού – Ουλσάν 2-3

*GG & over 2,5 στα 6/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΤΖΕΤΖΟΥ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (4-0) από την Γκάνγκγουον. Σκόραραν οι Τσουνγκ Γον (14′ αυτ.), Γιανγκ Μιν-Χιεόκ (24′, 66′) και Κοβάσεβιτς (28′).

Τρεις μέρες μετά την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου Νότιας Κορέας, η Τζετζού επέστρεψε στα αρνητικά αποτελέσματα στο πρωτάθλημα γνωρίζοντας τον διασυρμό στην έδρα της Γκάνγκγουον. Δέχτηκε τρία γκολ σε διάστημα δέκα λεπτών στα μέσα του πρώτου ημιχρόνου, γεγονός που έκανε εξαιρετικά δύσκολο το έργο της για τη συνέχεια.

Είχε δοκάρι σε προσπάθεια του Ρέις στο 84′ για να πετύχει το γκολ της τιμής. Συγκεντρώνοντας 29 βαθμούς βρίσκεται στο -4 από την πρώτη 6αδα, πανηγύρισε τρεις σερί εντός έδρας νίκες στο πρωτάθλημα με διαφορά γκολ 6-3. Θα πρέπει να γυρίσουμε στον Σεπτέμβριο 2017 για να βρούμε την τελευταία εντός έδρας νίκη της Τζετζού επί της Ουλσάν (2-1).

ΤΖΕΤΖΟΥ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2,5 στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

*NG στα δύο τελευταία παιχνίδια της.

ΟΥΛΣΑΝ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (2-0) από την Τζέονμπουκ. Το σκορ άνοιξε ο Ορομπό (79′), προτού διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα ο Αντρίγκο (90+8′).

Όπως συνέβη και με τη σημερινή αντίπαλό της, η Ουλσάν προκρίθηκε στα ημιτελικά του Κυπέλλου Νότιας Κορέας επί της Ιντσέον (1-0 εντός) και τρεις μέρες αργότερα επέστρεψε με άδεια χέρια από την έδρα της Τζέονμπουκ για το πρωτάθλημα. Μετά από ένα ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο προδόθηκε από τη φυσική κατάστασή της, δεχόμενη δύο γκολ στα τελευταία λεπτά απ’ τους γηπεδούχους.

Η Ουλσάν καταλαμβάνει την 3η θέση με 42 βαθμούς, έχοντας έναν λιγότερο από την Γκιμτσέον και δύο από την Ποχάνγκ. Μακριά από το σπίτι της επικράτησε μόνο της Τζετζού (3-2) στις 23 Ιουνίου σε επτά αναμετρήσεις (δύο ισοπαλίες, τέσσερις ήττες). Διατηρείται αήττητη στις εννέα τελευταίες επισκέψεις της στην έδρα της Τζετζού (6-3-0): Πέτυχε 2+ γκολ στις επτά και κράτησε το μηδέν μόλις σε μία.