*8η αγωνιστική

*7/11 N/G στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΓΕΟΒΙΛ

Προηγούμενο ματς: H Γέοβιλ κέρδισε 3-4 εκτός έδρας την Φάιλντ, παρόλο που βρέθηκε να χάνει 2-0 χάρη σε δύο τέρματα του Χάουτον (3’, 34’) στο πρώτο ημίχρονο. Ισοφάρισε με δύο γκολ μέσα σε τρία λεπτά, με τους Πίρσον (66’), Τζάρβις (69’) και προηγήθηκε με τον Έβερτον – Λο στο 78’. Και παρόλο που ισοφαρίστηκε από τον Ρόμπερτς στο 84’, τελικά πήρε τη νίκη με τέρμα του Μπερνάρντ στο 89ο λεπτό.

Η Γέοβιλ πέτυχε τη νίκη της προηγούμενης αγωνιστικής, όχι τόσο λόγω δυσκολίας και σημασίας, όσο με τον τρόπο που την πήρε, καθώς επικράτησε 3-4 εκτός έδρας της Φάιλντ, αν και έχανε με 2-0 από το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης.

Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη νίκη της, τέταρτη σε εφτά αγωνιστικές, έχοντας και τρεις ήττες. Πλέον μόνο αυτή και η Μπαρνέτ δεν έχουν ακόμη ισοπαλία στο πρωτάθλημα, ενώ παρουσιάζει μία σταθερότητα, αφού κερδίζει ομάδες που θεωρητικά είναι υποδεέστερες και χάνει από ομάδες που στα χαρτιά είναι καλύτερες από αυτήν!

Και ανέβηκε στην έβδομη και τελευταία θέση που οδηγεί στα play off, σε ένα πρωτάθλημα που φέτος δείχνει αρκετά συναρπαστικό και ανταγωνιστικό.

Γέοβιλ Στατιστικά

*3/4 G/G στα τελευταία παιχνίδια της.

*3/4 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

ΣΟΛΙΧΑΛ ΜΟΥΡΣ

Προηγούμενο ματς: Η Σόλιχαλ Μουρς έχασε εντός έδρας με 0-1 από την Φόρεστ Γκριν με ένα τέρμα του Τζενκς στο 48ο λεπτό, χάνοντας την ευκαιρία να ισοφαρίσει αργότερα, με τον αντίπαλο γκολκίπερ να αποκρούει το πέναλτι που κέρδισε!

Η Σόλιχαλ Μουρς έκανε μία ακόμη γκέλα στο γήπεδό της, χάνοντας με 0-1 από την Φόρεστ Γκριν, πρώτη της ήττα έπειτα από τρεις αγώνες στους οποίους είχε δύο ισοπαλίες και μόλις μία νίκη, πρώτη ήττα γενικώς στο γήπεδό της για φέτος.

Το φετινό της ξεκίνημα λοιπόν δεν θυμίζει σε τίποτα την περσινή ομάδα που τελείωσε τη σεζόν, φτάνοντας ένα βήμα πριν τη άνοδο, χάνοντας την στον τελικό των play off την τελευταία κυριολεκτικά στιγμή, για ένα χαμένο πέναλτι.

Αυτή τη στιγμή είναι στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, αν και μόλις στο -4 από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφ, όμως και στο +3 από την ζώνη του υποβιβασμού.