* 13η αγωνιστική

*Έξι σερί N/G στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΓΕΟΒΙΛ

Προηγούμενο ματς: Η Γέοβιλ έφερε 1-1 εντός έδρας με την Όλντερσοτ, ισοφαρίζοντας με τον ΜακΓκάγκιν στο 57’ το γκολ που δέχθηκε από τον Μπάρετ μόλις στο έβδομο λεπτό, έχοντας γλιτώσει νωρίτερα ένα δεύτερο τέρμα από το δοκάρι της.

Η Γέοβιλ κατάφερε έπειτα από τέσσερα σερί παιχνίδια που δεν είχε σκοράρει, να βάλει ένα γκολ, αλλά δυστυχώς γι’ αυτήν δεν μπόρεσε να κερδίσει!

Αυτό ήταν το πέμπτο σερί παιχνίδι που δεν κερδίζει, έχοντας τρεις ισοπαλίες σε αυτό το διάστημα. Οι δύο εξ αυτών στα πιο πρόσφατα παιχνίδια στην έδρα της, μετά από δύο σερί ήττες σε αυτήν.

Πάντως ο τεχνικός της Μαρκ Κούπερ είναι ικανοποιημένος από τις εμφανίσεις των παικτών του, λέγοντας τους πώς απλά πρέπει να συνεχίσουν έτσι και θα έρθουν και τα αποτελέσματα.

Βρίσκεται στην 12η θέση του βαθμολογικού πίνακα, απέχοντας τους ίδιους βαθμούς, από έξι, από τη ζώνη του υποβιβασμού, και την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφ ανόδου.

Γέοβιλ Στατιστικά

*4/5 N/G στα τελευταία παιχνίδια της.

*Πέντε σερί under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της.

ΝΤΑΓΚΕΝΑΜ

Προηγούμενο ματς: Η Ντάγκεναμ έφερε 1-1 εντός έδρας απέναντι στην Σόλιχαλ Μουρς, ανοίγοντας το σκορ με τον Φιπς στο 49’, ενώ ο Στίβενς στο 67ο λεπτό ισοφάρισε για την αντίπαλο της.

Η Ντάγκεναμ έφερε 1-1 εντός έδρας με την Σόλιχαλ Μουρς, παραμένοντας για δεύτερο σερί παιχνίδι χωρίς νίκη, έχοντας χάσει το προηγούμενο, που ήταν εκτός, από την Όλτρινχαμ.

Ειδικά μακριά από την έδρα της έχει μόλις μία νίκη, επί της Χάρτλπουλ, με τρεις ήττες σε έξι προσπάθειες!

Υποχώρησε στην 10η θέση του του βαθμολογικού πίνακα, αλλά πλέον δεν είναι σε απόσταση βολής, έχει μείνει στο -4 από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφ ανόδου.