ΓΚΕΪΣΧΕΝΤ

Μακριά από τους τρεις βαθμούς της νίκης παρέμεινε για πέμπτο διαδοχικό παιχνίδι η Γκέιτσχεντ, η οποία μετράει μόλις μια νίκη στα οκτώ τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Νιλ Άσπιν φιλοξένησε την Μπρέιντρι Τάουν, από την οποία και ηττήθηκε με 2-3, αγωνιζόμενη με αριθμητικό μειονέκτημα από το 35ο λεπτό της αναμέτρησης, μετά και την αποβολή του Κάρτις. Τα τέρματα για τους γηπεδούχους σημείωσαν οι Κλαρκ (13′) και Γουίτμορ (64′). Αυτή ήταν και η τρίτη ήττα της στα τρία πέντε παιχνίδια. Στην δέκατη θέση της βαθμολογίας πλεόν η Γκέιτσχεντ, η οποία μετράει 64 βαθμούς σε 44 παιχνίδια. Έχει ηττηθεί στα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 2-3 από την Μπρέιντρι Τάουν για το Πρωτάλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα πέντε από τα έξι τελευταία εντός έδρας παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

Στοιχημάτισε τώρα στο Γκέιτσχεντ – Μπρόμλεϊ

ΜΠΡΟΜΛΕΪ

Με ήττα συνέχισε την πορεία της στο φετινό πρωτάθλημα η Μπρόμλεϊ, η οποία δεν κατάφερε να πάρει κάποιο βαθμό από την εντός έδρας αναμέτρηση με την Τορκί, από την οποία και ηττήθηκε με 0-2. Σημαντικό ρόλο στην έκβαση του αγώνα είχε και το αριθμητικό μειονέκτημα που απέκτησε μετά και την αποβολή του Φουσεΐνι στο 50ο λεπτό, με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Ωστόσο ήταν ένα παιχνίδι εντελώς αδιάφορο για την ομάδα του Νιλ Σμιθ καθώς αν και έχει εξασφαλίσει την παραμονή της εδώ και καιρό, βρίσκεται σε μεγαλή απόσταση από τις θέσεις των πλέι οφ και δεν προλαβαίνει να καλύψει αυτή τη διαφορά.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-2 από την Τορκί για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα εφτά τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.