*37η αγωνιστική

*Στον Α’ γύρο: Γκόου Αχέντ Ιγκλς – Φορτούνα Σιτάρντ 3-0

*5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με N/G

*3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με 2-3 γκολ

*Μόλις μία νίκη έχει η Φορτούνα Σιτάρντ στα πέντε τελευταία παιχνίδια της με αντίπαλο την Γκόου Αχέντ (1-0-4).

✅ Δείτε όλα τα παιχνίδια στο κουπόνι για στοιχημα ✅

ΦΟΡΤΟΥΝΑ ΣΙΤΑΡΝΤ

Προηγούμενο ματς: Γνώρισε την ήττα με 3-2 από την Φίτεσε εκτός έδρας την περασμένη αγωνιστική. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 22′, βρήκε προσωρινά την ανατροπή (44′, 50′), αλλά η συνέχεια ήταν αντιστρόφως ανάλογη για την ίδια. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 68′, ενώ λίγα λεπτά μετά ήταν εκείνοι που ανέτρεψαν το σκορ (76′). Στο 81′ έμεινε με παίκτη παραπάνω στον αγωνιστικό χώρο, αλλά δεν κατάφερε να ισοφαρίσει.

Ιδανική αυτόχειρας μέχρι στιγμής η Φορτούνα Σιτάρντ, αφού κατάφερε να ηττηθεί από την υποβιβασμένη Φίτεσε των χιλίων προβλημάτων. Κάκιστη η εικόνα της, δεν άξιζε κάτι παραπάνω στην αναμέτρηση και το τελικό αποτέλεσμα κρίνεται δίκαιο, ειδικά από την στιγμή που αμυντικά ήταν εκτός τόπου και χρόνου.

Με μόλις έναν βαθμό στα πέντε τελευταία παιχνίδια της (0-1-4), έχει χάσει την ευκαιρία να κυνηγήσει τα πλέι οφ με μεγαλύτερες αξιώσεις. Οι πιθανότητες μετά το αποτέλεσμα στο Άρνεμ είναι κατά βάση μαθηματικές, για αρχή πάντως θέλει πάση θυσία την νίκη στο σημερινό παιχνίδι.

«Θα μπορούσαμε να κάνουμε το κάτι παραπάνω, αλλά είναι φανερό πως ακόμη λείπουν από την ομάδα κάποια στοιχεία που είναι αρκετά σημαντικά για να ανέβεις βαθμολογικά. Το κυριότερο από αυτά είναι η σταθερότητα», επισήμανε ο τεχνικός Μπάους.

Τραυματίστηκε και θα λείψει ο βασικός κίπερ Φερίπς, ενώ σταθερά απουσιάζει ο έτερος χαφ Φεράτι. Αμφίβολος ο ακραίος μπακ Πίντο, ο στόπερ Σιόβας και ο μέσος Οζακιούπ.

Φορτούνα Σιτάρντ Στατιστικά

*3/4 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Under 2,5

*3/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με N/G

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΓΚΟΟΥ ΑΧΕΝΤ ΙΓΚΛΣ

Προηγούμενο ματς: Γνώρισε την ήττα με 1-3 από την Φέγενορντ εντός έδρας την προηγούμενη αγωνιστική. Έμεινε πίσω στο σκορ με αυτογκόλ (25′), ενώ λίγα λεπτά αργότερα δέχτηκε και δεύτερο γκολ (33′). Μείωσε λίγο πριν το ημίχρονο (45′), αλλά στην επανάληψη είδε την μπάλα να καταλήγει στην εστία της για τρίτη φορά (69′).

Η παράδοση που την θέλει να μην μπορεί να κερδίσει τους μεγάλους, συνεχίστηκε και την περασμένη εβδομάδα. Παρότι κατέβαλλε φιλότιμη προσπάθεια απέναντι στην Φέγενορντ, η διαφορά ποιότητας ανάμεσα στις δύο ομάδες αποτυπώθηκε στον αγωνιστικό χώρο και έτσι γνώρισε δικαίως την ήττα με 1-3.

Μόλις μία νίκη στα επτά τελευταία παιχνίδια για τους «Αετούς» (1-2-4), που πάντως βγάζουν δύσκολο πρόγραμμα. Έχουν το πάνω χέρι αναφορικά με την παρουσία τους στα πλέι οφ (+6), η οποία θα χαθεί μόνο με δικό της «χαρακίρι».

«Έχουμε αρκετά κοινά στοιχεία με την Φορτούνα, θεωρώ πως θα γίνει ένα πολύ όμορφο παιχνίδι ανάμεσα σε δύο ποιοτικές ομάδες που έχουν κερδίσει τις εντυπώσεις την φετινή σεζόν», τόνισε ο τεχνικός Χάκε.

Όπως και να χει, η σεζόν για την Γκόου Αχέντ είναι ήδη επιτυχημένη, απλώς είναι μπροστά σε μια ιστορικής σημασίας ευκαιρία, μιας και δεν έχει συμμετάσχει ποτέ ξανά στο παρελθόν σε πλέι οφ Ευρώπης. Δεν ταλαιπωρείται από αγωνιστικά προβλήματα.