5η αγωνιστική

*Αήττητη η Ντεπορτίβο Περέιρα στα οκτώ τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος με αντίπαλο τη Φορταλέσα (6-2-0), έχοντας επικρατήσει στα πέντε πιο πρόσφατα εξ αυτών.

*No Goal και Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στο Απερτούρα: Ντεπορτίβο Περέιρα – Φορταλέσα 2-0

ΦΟΡΤΑΛΕΣΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Ενβιγκάδο, για το πρωτάθλημα. Βρήκε δίχτυα με τον Παλάσιος στο 64ο λεπτό.

Αήττητη παραμένει η Φορταλέσα, μετά και τα τέσσερα πρώτα παιχνίδια της στο τρέχων Κλαουσούρα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Σεμπάστιαν Ολιβέρος φιλοξενήθηκε από την Ενβιγκάδο, της οποίας και επικράτησε με 0-1. Ισορροπημένο το μεταξύ τους, έχοντας από ένα ημίχρονο η καθεμία. Η ίδια άντεξε μέχρι την ανάπαυλα και ούσα ανώτερη στο δεύτερο μέρος, βρήκε δίχτυα λίγο μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας.

Τρίτη διαδοχική νίκη, μετά και από εκείνες επί των Πατριότας (0-2 εκτός) και Ντεπορτίβο Κάλι (2-1 εντός), ούσα στους δέκα βαθμούς μέχρι τώρα. Επικράτησε δυο φορές στα οκτώ τελευταία παιχνίδια μπροστά στο κοινό της.

Φορταλέσα Στατιστικά

*Under 2.5 τα 10/11 τελευταία παιχνίδια της.

*2-3 Goals τα 6/7 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΝΤΕΠΟΡΤΙΒΟ ΠΕΡΕΪΡΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί της Μπογιάκα Τσίκο, για το πρωτάθλημα. Βρήκε δίχτυα με τον Ιμπαργκουέν στο 71ο λεπτό.

Στο δρόμο των επιτυχιών μπήκε και πάλι η Ντεπορτίβο Περέιρα, μετά από δυο παιχνίδια στα οποία και είχε από μια ισοπαλία και ήττα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Λουίς Φερνάντο Σουάρες υποδέχθηκε τη Μπογιάκα Τσίκο, της οποίας και επικράτησε με 1-0. Αν και ανώτερη σε όλη τη διάρκεια, δυσκολεύτηκε μέχρι να κάμψει εν τέλει την αντίσταση της αντιπάλου της, παρότι δεν απειλήθηκε.

Δεύτερη νίκη στο τρέχων Κλαουσούρα, μετά και από εκείνη που πήρε στην πρεμιέρα κόντρα στη Ντεπορτίβο Κάλι (0-2 εκτός), ούσα στους επτά βαθμούς. Στις πέντε τελευταίες εξόδους της, είχε δυο νίκες και τρεις ήττες.